Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

HALİL KOCAKABAK

HALİL KOCAKABAK

Merhaba kıymetli okurlarım bu haftaki makalemde sizlere anlam arayışında kimi zaman boşluk ile geçen yaşamları anlatmaya çalışacağım şimdiden değerli vaktinizi ayırıp okuma zahmetinde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.Anlamak; algılamak ve anlatabilir olmak. Yani anlaşılmak aslında bir nevi İşte bütün mesele bu…! Biz neden dünyaya geldik ve önce insan olarak kendimiz ve karşımızdaki yani toplum için neler yapabileceğiz bu kavram çok önemli. Hayatı anlamaktan başlıyor bu anlam yolculuğu.

Hepimizin kendi buranjında yapmış olduğu işi var bu hayat gailesinde sabah çıkıypr akşam geliyoruz evimize yada tam tersi gece vardiyası şeklinde dünüşümlü yapılan işler bir çoğumuzun tarifini yaparken evden işe işten eve dediği gibi peki gerçek olan doğru olan bumudur? Yani insan olarak yalnızca bunun içinmi gelmiş olabiliriz bu dünya ya bence değil. Hepimizin bu dünya ya gelmiş olması bir mucize biz bu mucizenin kıymetini bilmeliyiz. Ne güzel bir doğa bin bir çeşit canlılarla paylaşıyoruz bu yaşamı. Demekki onca güzellik varsa bir arada olduğumuz paylaşmak duygusudur doğru olan ve bu hayata anlam katan anlamlandıran. Bencil insanlar aslında karşısındakine değil kendisine bencilyani  kendisini doğal olmaktan çıkarıp esas bu hayatta var olma nedeninden çıkarak kendi kendisii dışlıyor. Gelmiş olduğumuz günümüz teknolojisinde hayatı teknolojik olarak kolaylaştıran bir çok elektronik cihaz mevcut bu durum aslında ruhun ve zihnin tembelliğine yol açıyor yani önümüze konanı görüp kabul edip onunla tatmin olarak yola devam etmek. İnanın bana bu çok anlamsız bir durum insanoğlu dokunarak giderek yerinde araştırıp anlamlandırmalı hayatın içindeki bir çok konuyu ve bunların tümünde hayatı doğru anlamlandırmış olacaktir.

En anlamlı duygu sevgi’dir sevmeyle çıktığınız yolculukta yarı yolda kalmayacağınız gibi sevginiz ve sevenleriniz artacaktır. Gündelik hayatın sorunlarından en çok sinir ve strese yer veriyor insan yaşamında.Tamterisini yaparak olan sorunları olduğu yerde bırakarak daha çok sevmeyle hayatımıza anlam katar daha yaşanılır bir dünya da yaşar ve onu miras bırakırız yarınlara.Sevgi ve saygılarımla sağlıcakla kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 18 Ekim 2021
- 12 Ekim 2021
- 5 Ekim 2021
- 28 Eylül 2021
- 21 Eylül 2021
- 14 Eylül 2021
- 7 Eylül 2021
- 31 Ağustos 2021
- 23 Ağustos 2021
- 19 Ağustos 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ