Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dağcılar Sezonu Açıyor

Reklam

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kolu 2021 yılı Güz-Kış dönemi faaliyetlerine 26 Eylülde başlıyor. Belevi-Şirince yürüyüşü ile sezona başlamayı planlayan Efe dağcılık kulübü yönetim kurulu ayrıntılı ve ilkeli bir çalışmayla bu yılın etkinlik proğramını belirledi.

Programda Doğa yürüyüşü, Kültürel yürüyüşler, Tırmanış ve Yüksek dağ etkinlikleri bulunuyor.

YÖNETİM DOLU BİR PROĞRAM BELİRLEDİ.

Yönetim kurulu adına açıklama yapan Efe dağcılık kolu temsilcisi Mehmet Taşlı: Pandemi sürecinde yaklaşık 1.5 yıldır etkinlik yapamıyoruz. Ondan önceki dönemde çok yoğun etkinlikler yapmıştık.

Covid-19 salgın hastalığının bir an önce bitmesini diliyoruz.Şartlar normale dönerse yine dolu dolu bir etkinlik programını gerçekleştirmeye çalışacağız.

Programda yeni rotalarımız var. Daha önceden yapılan rotalara ilaveten başka cennet diyarları da yürümek istiyoruz. Bu programı yaparken bazı ilkelerle hareket ettik.

“TOPLU ETKİNLİKTE UZAKLARI YAZMADIK”

“Çok uzakta olmaması, il dışında olmaması, ilçemiz ve yakın yerlerde olması, her kondüsyondan insana hitap etmesi, kolaydan zora doğru ve  toplu taşımanın riskini göz önünde bulundurarak bir liste yapmaya çalıştık.”

“EFELER YOLU ROTALARI ÖNEMLİ.”

“Ayrıca Bölgemiz için bir refah projesi olan Efeler yolu’nun rotalarını keşfedip dağcılık faaliyetlerimize kazandırmak istiyoruz. Bu anlamda Gölcük-Tekke sırtı-Elmabağ-Bozdağ kulvarı çok önemli ve bunu listeye aldık. Bu rotanın ileride çok gözde olacağını düşünüyoruz. Bu yıl Nemrut,Süphan ve Ağrı dağı üçlü zirvelerini başarıyla tırmanan dağcı arkadaşlarımıza yenilerinin eklenmesini arzu ediyoruz. Ayrıca Bozdağ’a zirveye klasik rotadan yapabildiğimiz kadar tırmanış yapmayı planlıyoruz. Bunun için her hafta ayrı bir grup olarak yapacağımız tırmanışı listemize yazdık. Sağlıklı mutlu bir yaşam için tüm vatandaşlarımızı edebildikleri kadar hareket etmeye davet ediyoruz. Özellikle durumu uygun olan hemşehrilerimiz bizimle yürüyüş yapabilirler. Sağlık raporu alarak ve gerekli işlemleri yaparak kulübümüzün yaptığı etkinliklere katılmalarını diliyoruz.”

“FACEBOOK SAYFAMIZ AKTİF”

“İletişim için Efe dağcılık Face sayfamızı ve WhatsApp sayfamızı kullanıyoruz. Katılmak isteyenler listedeki telefon numaralarından da bizlere ulaşabilirler. Yeni dağcılık sezonumuzun hayırlı olmasını diliyoruz. Güvenle ve sağlıkla bol etkinliklerde buluşmak ümidi taşıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ