Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Susamcıoğlu, Bu Kez İlçeye Cami Kazandırdı

Reklam

Bayındır İlçesinin  hayırsever amcası Sadık Susamcıoğlu tarafından Sanayi bölgesine inşa edilen olan F. Münnevver ve İsmail Susamcıoğlu  Camiinin yarın hizmete açılıyor.

SUSAMCIOĞLU BU KEZ İLÇEYE YENİ BİR CAMİİ KAZANDIRDI.

Bayındır İlçesi’nde, uzun yıllardan beri işadamlığını sürdüren ve bugüne kadar  binlerce öğrencinin “Eğitim Dede” adını taktığı 65 yaşındaki Sadık Susamcıoğlu, 2005 yılından bu yana servetini ve esnaflıktan sağladığı kazancını eğitime adadı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle ilkokuldan sonra eğitimine devam edemeyen Sadık Susamcıoğlu, liseye hiç gidemedi ama 2005 yılında kendi adını taşıyan Anadolu Lisesi’ni yaptırdı. Yine aynı yıl, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 3 bin 200 metrekare arsa bağışlayan “Eğitim Dede”, kaybettiği eşi Müzekke Susamcıoğlu’nun adını taşıyan bir de anaokulu yaptırdı. Çocuğu bulunmayan hayırsever işadamı, Anadolu Lisesi’nde okuyan 12 öğrenciye burs vermeye başladı. Her yıl ÖSS sınavında dereceye giren ilk üç öğrenciye, sahibi olduğu işyerinden beyaz eşya ve müzik seti hediye eden Susamcıoğlu, okulunda bulunan toplam 12 sınıfın not ortalaması en başarılı ilk üç öğrencisini de her yıl yarım altınla ödüllendirmişti. Eğitime katkıya devam eden Susamcıoğlu ilçenin Bayındır sanayi sitesine yeni bir Camii kazandırmanın büyük mutluluğunu yaşıyor.

“CAMİİ  BAYINDIR’A HAYIRLI OLSUN”

Bayındırlı işadamı Sadık Susamcıoğlu “Bayındır İlçesinde esnaflık  hayatım boyunca eğitime destek vermek amacıyla, okullar yaptırdım. Bu kez de yaşadığım bu güzel ilçeye Camii kazandırmanın büyük mutluluğu içindeyim. Pandemi nedeniyle açılışı daha önce yapılacak bu Caminin açılışının yarın yapacağız. Tüm Bayındır İlçesine Sanayi Sitesindeki bu camii hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ