Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ESAT ERÇETİNGÖZ

ESAT ERÇETİNGÖZ

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ve Başkan Dilek Gappi’yi ziyaret etti. Ziyarette İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Mehlika Gökmen, Erdal Erek, Esat Erçetingöz, Duygu Tuncer, Meltem Seyis, Gökhan Soyulmaz, Ahmet Buğra Tokmakoğlu, Kenan Yeşil, Çiğli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Taylan Kolat yer aldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti çalışmaları hakkında bilgiler veren Gappi, basın sektöründe yaşanan sorunların çözüme ulaşmasında mesleki eğitimlerin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi.“Her şeye rağmen mücadele etmeye devam etmeliyiz. AB ve Hollanda Projelerimizle birçok meslektaşımıza, gençlere eğitimler veriyoruz. Gençlerin önünü açabilmek en büyük hedefimiz. Bunları dayanışma ile sağlayabiliriz.Gazetecilere yapılan baskılara dikkat çeken Gappi, şu sözleri ekledi:

“İşini hakkıyla yapan herkesin yanındayız. Mesleğe olan baskılar aslında fikir özgürlüğüne yapılan bir baskıdır.Çalışmaları takip ettiğini söyleyen Utku Gümrükçü, İzmir Gazeteciler cemiyeti ile ortak her projeye destek olacaklarını belirtti. İzmir basınına ellerinden gelen her desteği vereceklerini ekledi.

SAAT KULESİ ALZHEİMER GÜNÜ İÇİN MORA BÜRÜNDÜ

İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm dünyada Alzheimer Günü olarak kabul edilen 21 Eylül’de Konak Meydanı’ndaki Tarihi Saat Kulesi’ni mor renkte ışıklandırarak hastalığa dikkat çekti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde Konak Meydanı’ndaki Tarihi Saat Kulesi’ni alzheimer hastalığına dikkat çekmek için mor renkte ışıklandırarak dünya genelindeki farkındalık hareketine katıldı.Alzheimer hastaları ve yakınlarının bir araya geldiği etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı Dairesi Başkanı Sertaç Dölek, Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürü Gökhan Vurucu, Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürü Ruhan Ayan Çerezcioğlu, Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şube Başkanı Belgin Karavaş ve yurttaşlar katıldı.Alzheimer hastaları ve yakınları, etkinlik kapsamında sandalyelerinde oturarak dans gösterileri yaptı.

Alzheimer ve demans hastalarına üst düzey bakım.Sağlıklı Yaş Alma ve Dayanışma Merkezi’ne ek olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2013 yılında hizmete açılan Alzheimer ve Demans Merkezi’nde birinci evre alzheimer ve demans hastalarına günlük yaşam faaliyetlerini yerine getirilebilmeleri için destek hizmeti veriliyor. Merkeze görevli personel eşliğinde gelen yaşlı misafirlere sabah kahvaltısı, öğle yemeği ile ikindi kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor. Gün içerisinde günlük sağlık kontrolleri ve ilaçlarının saatlik takibi yapılıyo Karşıyaka Sanat Derneği’ne Bulgaristan’da davet var

Karşıyaka Sanat Derneği, Bulgaristan’ın Plevne, Şumnu ve Varna şehirlerinden 4 uluslararası festival daveti aldı.

Ailesi ile birlikte İzmir’e gelen, Karşıyaka Sanat Derneği’ni ziyaret ederek, ortak projeler için öneri getiren Bulgaristan’ın en ünlü dans eğitmenlerinden Bulgar Türkü DelyanDemirev (Ceylan Demirova) Karşıyaka Sanat Derneği Başkanı Avni Erboy ile görüştü.

Karşıyaka Sanat Derneği’nin Gode Cengiz Tesislerinde bulunan merkezini eşi Diana kızları Vasvie ve Muzafer ile ziyaret eden Ceylan Demirova, “Avni başkan ile 4 yıl önce Bulgaristan’da Shumen’deki festivalde tanıştık. O günden bu yana görüşüyoruz. Öncelikle kendisinin başkanlık yaptığı ve Türkiye’de adı duyulan Karşıyaka Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nu davet ettim. Bunun yanında dans ekiplerini Bulgaristan Plevne Şehrine beklediğimi söyledim. 20212 Ekim ayında ve 2022 Mayısında 2 uluslararası festivalimiz var. Her ikisine de davet ediyorum. Bizim düzenleyeceğimiz uluslararası dans ve müzik festivalinin yanı sıra Şummu (Shumen) da geleneksel korolar festivaline de bekliyoruz. O konuda yetkiliyim. Ayrıca Varna’daki uluslararası müzik festivalimize de katılırlarsa da çok mutlu oluruz. Karşıyaka’ya Çocuk Festivaline grup getiriyorum. 2 kızım İzmir’de üniversite okuyor. izmir bizim 2. Şehrimiz. Ayrıca Afyon ve Didim de her yıl festivallere geliyoruz. Türk gruplarını Bulgaristan’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Karşıyaka Sanat Derneği Başkanı Avni Erboy, Demirev ailesinin derneklerini ziyaretlerine ve festival önerilerine çok mutlu olduğunu ifade etti. Erboy, Bulgaristan teklifinin son derece onur verdiğini söylerken, “Korona Virüs önlemlerini sıkı sıkı aldığımız şu günlerde yurtdışı festivaline katılmayı düşünmediğimizi ilettim. Ancak 2022 yılında Plevne, Varna ile daha önce de katıldığımız Shumen’deki korolar festivaline seve seve katılabiliriz. Ama önce aşılarımızı olarak sağlığımızı garanti altına almalıyız. Sonra yurt dışı festivallerini düşüneceğiz. Biz de, Erol Gönüldaş ile birlikte koromuzun Türk Sanat Müziğini yabancı ülkelere tanıtmayı çok istiyoruzHuzurevi sakinleri Körfez turuna çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi’nin sakinleri, İzmir Körfezi’nin simgelerinden Bergama Vapuru ile tura çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası ile doyasıya eğlenen huzurevi sakinleri, turdan memnun ayrıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle sosyal hayattan uzaklaşan 65 yaş üzeri İzmirlilere moral desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerini Körfez turunda buluşturdu. İzmir Körfezi’nin 70 yıllık emektarı Bergama Vapuru’nun keyfini çıkaran huzurevi sakinleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası eşliğinde doyasıya eğlendi. Maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde yapılan özel tur iki saat sürdü.

“Çok güzel bir gün geçirdik”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Huzurevi Şube Müdürü Gülgün Yılmaz, “Çok güzel bir gün geçirdik, herkes çok mutluydu. Uzun bir pandemi süreci yaşadık. Körfez turu, huzurevi sakinlerine moral ve motivasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.” Mesajını  verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ