Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

“Tuvale Düşen Ateş” Resim Sergisi Açıldı

Reklam

Ödemiş Belediyesi ve Ege Sanat Birliğinin işbirliğiyle aşılan Tuvale Düşen Ateş resim sergisi Ödemiş Park Kafe bahçesinde törenle açıldı. Ege Sanat Birliği üyesi 40 sanatçının yangın temalı eserlerinin yer aldığı sergiden elde edilen gelir, orman yangınlarında zarar gören ihtiyaç sahibi insanlara bağışlanacak. Sergiyi   Ödemiş Belediye Başkan Vekili Sedat Turman açtı.

SERGİ ÜÇ GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK.

Sergi açılışında konuşan  Başkan Vekili Sedat Turman “Hepinizin bildiği gibi ülkemiz çok zor bir süreçten geçmekte Korona  dediğimiz hastalık, orman yangınları ve sel felaketleri bizi çok zor imtihandan geçmekten zorlamakta ,ama ben ülkemizin, Türk milletinin başarıyla, yüzünün akıyla çıkacağını inanıyorum. Burada sanatın, sanatçının ve dayanışmanın gücünü yansıtan bir serginin açılışındayız. Ben bu sergiyi açarken unutmamamız gereken bir sloganı tekrar hatırlatmak istiyorum. ‘ Ellerinde yaktığını Gözyaşlarınla sil’ diyorum ve sergide emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Sanat Birliği Başkanı Nurettin Ataman sergiyle ilgili gazetemize açıklamada bulundu, Ataman  konuşmasında “Ege Sanat Birliğimizin üyeleri sadece ege bölgesinden değil Türkiye’nin birçok yerinden üyelerimiz var. Şu an 80 aktif sanatçımız var, ancak burada 40 tane sanatçımızın eseri yer alıyor. Ege sanat birliğe sadece resim değil, sanatın 19 dalını içinde barındıran sosyal bir birlik, bu birliği herhangidir menfaat için kurmadık. Halkın sanatla buluşması için sanat algısını yüceltebilmek için kurduk. “Tuvale Düşen Ateş” adlı sergimizi ilk önce Nazilli’de açtık, şimdi Ödemişteyiz burada üç gün açık kalacak sergimiz daha sonra Fethiye, Marmaris Aydın ve son olarak İzmir’de açacağız bu sergimizi. Serginimizdeki eserler yangın temalı, biliyorsunuz yakın zamanda büyük felaket yaşadık. Bu sergimizden elde edilen gelirin tamamını o bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ileteceğiz.” dedi.

Yapılan konuşmaların hemen ardından serginin açılışı ve ardından sergi açılışına katılanların  resimleri ilgiyle izlemesi yer aldı.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ