Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire İncir Festivalinde Renkli Görüntüler Yaşandı

Tire İncir Festivalinde Renkli Görüntüler Yaşandı
Reklam

Tire Belediyesinin destekleri ile Gölet mevkiinde gerçekleşen Tire İncir ve Ceviz festivali  törenle açıldı. 

Açılışa Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire  Belediye başkanı  Salih Atakan Duran,  İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve kamu kurum müdürleri ile bazı siyasi parti temsilcileri katılım sağladılar.

Tire’de  gerçekleşen  geleneksel  festivalin bu yılda  yeniden yapılmasının bölgedeki incir ve ceviz gibi çeşitli ürünlerin tanıtılması açısından festivalin önemine değinen Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer “Başkanım eşini yalnız bırakmamak için onlara da destek olabilmek için bir saat bile olsa koşarak geldim. Çünkü çok önemli bir şey. Küçük üreticilerin aileleri ile burada olması çok güzel bir şey ve diğer ilçelerden destek verilmesi bize de bu düşerdi.Burada  önemli bir üretim potansiyeli var.  Böyle tanıtım festivallerinin her zaman devam etmesini diliyorum.” dedi.

“BÖLGEMİZDE KALİTELİ ÜRETİMLER YAPILIYOR”

Tire’de geleneksel incir ve ceviz festivalinin bu yılda yapılmasını sağladıklarını belirten Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran “Bölgemizdeki ürünün ne kadar kaliteli olduğunu ve bölgemizde ne kadar güzel yetiştiğini bilmeyen insanlara duyurmak, üreticimizin ürettiği güzel ürünü aracısız olması koşuluyla tüketiciye kavuşturmak  önceliğimiz ve bu önceliği hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılda görüldüğü gibi üreticilerimiz açılan bu festivale güzel ve geniş bir katılım gösterdiler. Amacımız buna benzer festivallere destek olmak” dedi.

Festival kapsamında açılan üretici  stantların gezilmesi, en iyi incir ve ceviz yarışmaları ile incirli cevizli tatlılar yarışması  ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi yer aldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ