Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Türkiye, Yunanistan Dostluk ve Barış Mesajları İzmir’den Verildi

Türkiye, Yunanistan Dostluk ve Barış Mesajları İzmir’den Verildi
Reklam

15. Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali kapsamında Ödemiş, Tire  ve bazı ilçelerde  gösterilerini sunan festivalin ekipleri İzmir’de yapılan etkinliklerle sona erdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 15. Balkanlılar halk dansları ve kültür festivali kapsamında , Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu’nun özel davetiyle , Yunanistan’ı temsilen Girit Kandiya’dan dans gösterilerini festivalde sergilemek üzere İzmir’e ilk defa gelen ve  açılış günü bu dostluk festivalinin mimarı   Tunç Soyer”in talebi ile Kendisine özel bir de gösteri yapan Girit ekibi  , her gittikleri yerde  muhteşem performansları ile de halktan dan büyük ilgi ve teveccüh gördü.

Festivale damgasını vuran Christoforos Brintakis yönetimindeki, Brintakis Dans okulunun profesyonel ve yetenekli dans ekibi ile Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu Genel Başkanı Zafer Yusuf Güzelkasap’ın , Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Despoina Balkıza’nın özel daveti ile Başkonsolosluğa gerçekleştirdikleri ziyarette dostluk ve barış mesajları verildi .

Balkiza, Bu dostluk Festivalinin  projesine katkı sunan İzmir’de yoğun şekilde yaşayan Yunanistan anakarası ve özellikle Girit’ten gelen Mübadiller için Girit ekibini özel olarak İzmir’e davet eden ve ayni zamanda, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde iki yakanın ortak ezgilerini, dostluk ve Barış için seslendirecek olan mübadele korosunu kuran, Genel Başkan Zafer Yusuf Güzelkasap’a öncelikle bu dostluk projeleri ve çalışmaları için teşekkür etti.

Güzelkasap “Özellikle Türkiye ve Yunanistan arasında olmak üzere , bölge barışına da katkı sağlayacak bu gibi çalışmalardan büyük Memnuniyet duyduklarını , devamı ve benzer yeni  projelerde de Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu ile işbirliği içinde olacaklarını ve destekleyeceklerini” kaydetti

Başkonsolos Despoina Balkıza’ya, karşılıklı dostluk ve barış mesajlarının verildiği bu anlamlı ziyaretin anısına, birlik, beraberlik fotoğraflarının çekiminin ardından Genel Başkan Zafer Yusuf Güzelkasap’a plaket takdim etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ