Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Rahvan Atlar SMA Hastası Defne İçin Koştu

Rahvan Atlar SMA Hastası Defne İçin Koştu
Reklam

Bayındır İlçesinde düzenlenen Rahvan At Yarışlarının geliri SMA Hastası Defne Işıkdere’ye verilmesi için yapıldı. İlçeye bağlı Turan Mahallesinde yapılan yarışmalara Ege’nin bir çok il ve ilçelerinden olmak üzere toplam 165 Rahvan Atı katıldı.

Bayındır Belediyesi ve Bayındır Ziraatçiler Rahvan Atları Binicilik ve Yetiştiricilik Spor Kulübünün katkılarıyla  gerçekleşen yarışmalar öncesi, yapılan çağrı ile ilk önce tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, ardından  duaların yapılmasının ardından Rahvan Yarışlarının Stardı verildi.

Çevre İl ve ilçelerden çok fazla katılımın olduğunu belirten Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen “Gerçekten bende bu ortamı görünce çok mutlu oldum. 3. kez Düzenlenen Rahvan At Yarışlarının, At Yarışları ve Deve Güreşleri  Küçük Menderes havzasında çok seviliyor. Bu senede 3. Düzenleniyor Bayındır’da bizim için bu yapılan yarış daha da önem arz ediyor. İlçemizde SMA hastası bir kızımız var Defne, bizde bu sene tüm yapılan etkinlikleri ne olursa olsun Defne için yapalım diyerek bizde destek olalım istiyoruz. Bu katılımla alakalı tüm hemşerilerimi ve tüm gelen seyircilerimizi tebrik ediyorum. Rahvan At Yarışları Derneğimiz bize destek oldu bu konuda, bizde Bayındır Belediyesi olarak ne olursa olsun tüm hemşerilerimizin yanındayız.”dedi.

Yarışmanın sunucularından Mustafa Karaca 3. Kez düzenlendiğini belirtirken “Bugün 3.’sünü Düzenlemiş olduğumuz Geleneksel Bayındır At Yarışlarına 165 at katılım sağladı. Çok kalabalık bir seyirci var. Ege, Marmara adeta burada, Buranın en önemli özelliklerinden biri de, çiçeğin başkenti olan Bayındır’da bu sene SMA’lı bir çocuğumuza yardım toplamak için amaç edinilerek bu yarışlar yapılıyor. Bu yarışlara ön ayak olan Belediye Başkanı ve Kulüp başkanı ve üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bir rahatsızlığın  giderilmesi için nu yarış yapılıyor.  İnşallah sağlıkla başladık ve inşallah sağlıkla da sonunu bitiririz. Atçılarımız için hayırlı olsun.” dedi.

Bayındır Ziraatçiler Rahvan Atları Binicilik ve Yetiştiricilik Spor Kulübü Başkanı Gökmen Almışlar Yapılan Rahvan yarışmalarının  tüm gelirinin  Bayındırlı SMA Hastası Defne Işıkdere için  organize edilerek ailesine verileceğini  belirtirken “Bugün Egenin bir çok il ve ilçelerinden olmak üzere 165 Rahvan Atı çeşitli kategorilerde  yarıştılar. Güzel ve heyecanlı  Rahvan Yarışları oldu.  Aileler de çoluk çocuk gelerek yarışları izlediler.” Dedi.

“YARIŞLARIN SMA HASTASI MİNİK DEFNE İÇİN YAPILMASI SON DERECE ANLAMLI”

Ödemişli  rahvan at gönüllüsü olan Mehmet  Dinlenmez “Komşu ilçemiz  Bayındır’da 3. Geleneksel  rahvan yarışmalarının  tüm gelirinin  Bayındırlı  SMA Hastası  Minik Defne’nin ailesine verilmek üzere  yapılması anlamlı  buluyoruz. Bu kapsamda Egenin ve çeşitli değişik il ve ilçelerinden gelen  Rahvan atçıların bir araya gelmesiyle birlikte şenlik havasında bir yarış gerçekleştirildi.” dedi.

Yapılan  yarışlar sonucunda dereceye girenlere  kupalar, İlçe Protokolü tarafından At Sahiplerine takdim edildi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ