Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Papatyam Mor Sevdam Resim Sergisi İzmir’de Açıldı

Papatyam Mor Sevdam Resim Sergisi İzmir’de Açıldı
Reklam

Ege Üniversitesi Rektörlüğü 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisinde Papatyam Mor Sevdam isimli Resim Sergisi çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Türk Dünyası Sanatçılar Birliği Ege Başkanı Efelerin ressamı Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi 30 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

Açılışını Ege Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Fakültesi dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa yaptı.

Aydın Kadın Efeler Derneği Başkanı GülsevilErgünoğlu, Yörük Türkmen Kadınları Derneği Başkanı Emine Türkmen, Atölye Su Genel koordinatörü Pelin Uğur, Efeler Yolu yöneticisi Özgür Özkaya, TRT ilk kadın saz sanatçısı Kıymet Unutma gibi çok sayıda akademisyen, sanat insanı, kültür ve sanat dernekleri yöneticilerinin de bulunduğu yoğun bir katılımla açıldı.

Pandemi koşulları göz önüne alınarak 50.Yıl Köşkü bahçesinde açık havada verilen kokteylde sanatın iyileştirici gücü üzerinde de duruldu.

Açılış kurdelesini Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, Halk Oyunları gönüllüsü akademisyen Abdürrahim Karademir ile sanatçı Mustafa Ali Kasap birlikte kestiler.

Açılış kokteylinde Rotterdam Erasmus Üniversitesinden Dr. M.Halit Umar’ın editörlüğünü yaptığı, Sanatçı Mustafa Ali Kasap’ın seçkin eserlerinin yer aldığı Efe Yayınlarından çıkan Papatyam Mor Sevdam isimli kitabının ilk tanıtım sunumu yapıldı.

Efe Yayınları sahibi Metin Dursun, Kitaba katkı koyan akademisyenler Doç. Dr. Dizar Erivan Zencirci, genç psikolog Selin Özsüpürgeci, kitaptan alıntılar ile konuşmalar yaptılar. ADÜ Sanat Tarihi Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. H. Sibel Ünalan Özdemir, Cenevre’den Sanat Eleştirmeni Seyit Harun Özdemir yazılarının yer aldığı bu prestij kitabı imzalatanlara özel sertifikalar verildi.

Resimlerinde Türk kadınının sevdasını, yaşam sevincini, kahramanlığını, gücünü renkleriyle ve boyalarıyla anlattığını belirten Kasap, Mor Sevdam isimli sergisinde:“Yaşadığımız çağın kirliliğini, sevgisizliğini, kocaman turkuaz bir leke ile örtüp, efe kadınlarımla umudu sevdayı yaşam sevincini başkaldırıyı ve haykırışı anlatmak istedim. Ben biraz da yüreğimi göstermek için resim yapıyorum. Sanki çizdikçe boyadıkça yüreğimin yanına yeni yürekler gelecek, birlikte çoğalacağız.” Dedi.

35 adet seçkin eserin yer aldığı Papatyam Mor Sevdam Resim Sergisi 30 Ekim tarihine kadar İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ