Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

UNESCO Sanatçısı Sincer’den Türk Halk Müziği Konseri

UNESCO Sanatçısı Sincer’den Türk Halk Müziği Konseri
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, UNESCO Sanatçısı Murat Sincer ve Sanatçı Özlem Sincer ile  birlikte Ödemiş 125. Yıl parkında Türk Halk Müziği konserinde sahne aldılar.

“BİZ ANADOLU SAZLARINI YAPTIĞIMIZ KONSERLERLE AYAKTA TUTUYORUZ.”

Konser sırasında konuşan ve geçtiğimiz yıllarda UNESCO bünyesine geçtiğini belirten Sanatçı Murat Sincer “Anadolu Kültürünün de hocası olduğum için her kültürden tadıyorum. Her kültürünün insanı hissediyorum. Çalışmalar kapsamında ayrıca  Karabağlar Belediyesi koro şefiyim. 1998 de eşimle birlikte açtığımız müzik oklumuz var. Ayrıca birkaç sene önce UNESCO nun bünyesine geçtim. UNESCO’nun sanatçısı oldum. Bunların dışında Yurt dışı, Yurt içi bir çok konserler verdim. Biz Anadolu sazlarını ayakta tutuyoruz. Yıllarca köy okullarında ücretsiz dersler verdim.Sanat Faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

“BİZLERİ TÜRKÜLERİYLE MEST EDEN SİNCER ÇİFTİNE BU MUHTEŞEM KONSERDEN DOLAYI KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.”

İzmir Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ve Ödemiş Belediyesinin ev sahipliğinde, gerçekleşen Türk Halk Müziği konseri sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü HikmetGüriş Sanatçı Sincer çiftine teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.  Güriş “Bu gece verdikleri konserle kulaklarımızın adeta pasını silen canlı performans konseriyle bizleri büyüleyen Sincer çiftine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ