Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

LPG’YE 22 KURUŞLUK BİR ZAM DAHA

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı devam ediyor. En son 71 kuruş zamlanan LPG’ye, 22 kuruşluk bir zam daha geliyor. EPGİS’in açıkladığına göre, söz konusu zam bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve doğrudan pompaya yansıyacak.

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, isim vermeden siyasi cinayetlerle endişesini dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Çakıcı, ‘Bu ülkede siyasi cinayetlerin olacağını gündeme getiren vatan hainlerine diyorum ki ilk siyasi cinayetiniz ben olayım. Biraz erkeklik varsa beni öldürürsünüz’ dedi.

TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİ

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin 66 bin 100 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.Piyasanın lideri Bitcoin, 66 bin 100 dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

İHRACATI TÜMÜYLE YASAKLANIYOR

Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı gübre ihracatının tümüyle yasaklanmasına yönelik tebliğin gece yarısı Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor. Sektör temsilcileri gübre ihracatının tümden yasaklanacak olmasının fiyatları düşürmeyeceğini iddia ediyor.

ÖĞRENCİLER İSYAN ETTİ, İMAMOĞLU ÇÖZDÜ

İstanbul Başakşehir’deki Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu’nda öğrenciler yemek fiyatları, ulaşım ve güvenlik sorunu ve internet problemi nedeniyle protesto gösterisi düzenlemişlerdi.İBB Başkanı İmamoğlu öğrencilerin sorunlarına çözüm sağladıklarını açıkladı.Başakşehir’deki Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu’nda öğrenciler akşam saatlerinde eylem düzenlendi. Yurt çevresindeki yaralamayla sonuçlanan bıçaklı saldırı ve gasp girişimlerini protesto eden kalabalık, bu olaylara yönetimin gerekli önlemleri almamasını gerekçe göstererek yurt avlusunda toplandı ve sloganlar attı.İBB olarak öğrencilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yakından ilgileneceğiz’ diyen İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan konu hakkında bir açıklama daha geldi.

İZMİR UMUT DAĞITIYOR

‘Bağımsızlığını’ ilan ettikten sonra, CHP’ye girişinin an meselesi olduğunu biliyorduk.Bugün – yarın’ derken beklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun rozet takmasıyla oldu….

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den söz ediyorum.Yaklaşık bir yıldır bağımsız idi.Halkın isteğine göre yeni partimi seçeceğim!’ diyordu.Zaten siyasete de önce CHP’de başlamış, adım atmıştı.Ayvalık zaten yıllardır ‘sosyal demokrat’ bir yapıya sahip.Ancak seçmen arada ‘ders’ niteliğinde mi, ‘Değişiklikte fayda vardır!’ diye mi nedir bilmiyorum, sağ partilere de şans tanıyor.Başkan Ergin ile birlikte Demokrat Partili yedi meclis üyesi; Ali Jale, Ethem Vardı, Hüseyin Ergin, Merih Arslan, Özge Toygar, Semih Varol ve Tülay Çankaya’ya da CHP rozeti takıldı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada, başarılı çalışmalarını yakından takip ettiği Başkan Mesut Ergin’le  parti çatısı altında tekrar buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ben de Işık Teoman sayesinde takip ettiğim Ayvalık’ta gerçekten çalışmalarını ve mücadelesini takip ettiğim Mesut Ergin için ‘Yıldızlı başkanlardan biri’ diyebilirim.

Yarın İzmir’de bir partinin genel başkanı var.Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımı ile Bayraklı İlçe Kongresi, Menderes İlçe Binası açılışını gerçekleştirilecek.Eski bakanlardan Ali Babacan önce saat 09.00’da Manavkuyu’daİZDEDA’da yani İzmir Depremzede Dayanışma Derneği’nde mağdurlarla bir toplantı yapacak.Daha sonra saat 11’de Bayraklı İlçe Kongresi için Tepekule Kongre ve SergiSalonu’na,gidecek.Menderes İlçe başkanlığı açılışı ise 13.30.Tabi ondan sonra moda olduğu şekilde Esnaf ziyareti gerçekleşecek.İzmir için tüm seçimlerde en büyük kozlarını oynayan Reis’ten bir süredir haber yok…

Bence yakında mutlaka yeni cepheler açılmadan, ya da büyümeden İzmir seyahati gerçekleşebilir.

YİNE BOŞ İDDİA!

Karşıyaka Belediyesi nedense hep savunmada.Yine bir açıklama yapıldı.SöylenenşuBelediye hesaplarına para girişi yok!Konuyuözetleyeyim.Karşıyaka’nın Filizleri Burs Programı, belediye bir önceki yönetimi tarafından 2015 yılında başlatılmıştı.Halen devam ediyor.Bu programda burs ücreti hiçbir şekilde belediye hesaplarına geçmediği gibi burs veren kişi tarafından burs alan öğrencinin hesabına yatırılıyor. Özetle,Belediyenin burada üstlendiği rol burs veren kişiyle alan kişinin buluşmasını sağlamaktan ibaret.Yine belediyeden yapılan açıklamaya göre; Ayrıca burs programının bir kişi veya kurum tarafınca ücret karşılığı reklamının yapılması konusunda sponsorluk anlaşması da kesinlikle söz konusu değildir. İddia sahibi kişi iddia ettiği anlaşmayı geçmiş dönemde yaptığını söylüyor olsa da, belediyemizin kayıtlarına göre ücret karşılığı hiç bir anlaşma yapılmamış ve ödeme vaat edilmemiştir.Alacağı olduğu yönünde açtığı dava da mahkeme tarafından reddedilmiştir. Konuyla ilgili devam eden bir hukuki süreç de kesinlikle yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
SIKINTILI HAFTA BAŞI - 1 Aralık 2021
BİLİMİN IŞIĞINDA - 26 Kasım 2021
SON ANDA DEĞİŞMEZSE - 23 Kasım 2021
- 16 Kasım 2021
ANLAYANA SAZ - 5 Kasım 2021
İYİ Kİ ÜZDÜLER! - 3 Kasım 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ