Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ECOSA 2021 Yılı Genel Kurulu Yapıldı

ECOSA 2021 Yılı Genel Kurulu Yapıldı
Reklam

Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) 2021 Yılı Genel Kurulu 21 Ekim tarihinde Ankara’da Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) merkezinde yapıldı.

BADEMLİ FİDANCILIK KOOPERATİFİNDEN HURŞİT NALLI  YÖNETİM KURULUNDA BİR KEZ DAHA YÖNETİM KURULUNDA YERİNİ ALDI

ECOSA’nın önceki dönem faaliyetlerinin değerlendirilmesiyle başlayan genel kurul, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) üyesi ülkelerle (Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan, Pakistan, İran ve Afganistan) sektörel iş birliğinin ve ticaretin geliştirilmesi için atılacak adımlar ve yapılması gereken çalışmaların görüşülmesiyle devam etti.

ECOSA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Kurul Divan Başkanı Savaş Akcan şimdiye kadar yapılan çalışmalar ve destekleri için üyelere teşekkür ederek başladığı konuşmasında üye devletlerin tarımsal şartlarının birbirinden farklı olsa da tohumculuk sektörünün potansiyel iş birliğinin en iyi tanımlanmış alanlarından biri olduğunu kaydetti.

Akcan özetle: ‘’ECOSA’nın uluslararası kurumsal gücünün artması, üye ülkeler arasında tohumculuk ve dış ticaret ile ilgili yasal mevzuatın uyumlaştırılması, Türk özel sektörü olarak gönül coğrafyamız diye tanımladığımız ülkelerle ticaretin kolaylaştırılması için önümüzdeki dönemde de çalışmaya devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

ECOSA Genel Kurulu faaliyet ve denetim raporlarının, bütçelerin ve tüzük değişikliklerinin görüşülüp ibra edilmesiyle devam etti. Seçimlerin sonuçlarına göre ECOSA Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Savaş Akcan, Yıldıray Gençer, Hacı Ömer Güler, Aykut Hacıoğlu, Süleyman İlgün, Hurşit Nallı, Selami Yazar.Denetim Kuruluna ise: Ali Nergiz, Cenk Özer, Osman Yıldız seçildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ