Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu  sabah düzenlenen Hükümet meydanındaki törenin ardından Ödemiş Saraçoğlu Stadında ilçedeki ortaokullar ve Liselerin katılımlarıyla büyük bir 29 Ekim Coşkusu doyasıya yaşandı.

Ödemiş Saraçoğlu Stadında yapılan etkinliğe Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Adalet Komisyonu Başkanı Aydın Uyan, Başsavcı Vekili Savcı  Mert Aşkaroğlu, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü  Hasan Özge, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve çeşitli kamu kurum  ve siyasi parti İlçe Başkanları  ve Ödemiş Halkı yapılan Cumhuriyet Bayramında  Ödemiş Saraçoğlu Stadında tribünleri tıklım tıklım doldurdular.

GÜNÜN  ANLAM ve ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI KAYMAKAM AKSOY GERÇEKLEŞTİRDİ

Ödemiş’te Saraçoğlu Stadında gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Ödemiş İlçe Kaymakamı Aksoy gerçekleştirdi.

Aksoy “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1933 tarihinde ve ben Onuncu Yıl Nutku’nda en büyük bayram olarak nitelendirdiği ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Atalarımızın üstün gayret ve büyük çabalarla kurdukları,Cumhuriyetimizin sonsuza dek baki kalması, gelecek nesillerinde,en az bizler kadar Cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıkması en büyük hedefimiz ve arzumuzdur.Maddi ve manevi bütün zorluklara rağmen tüm cihana örnek olacak bir zafere imza atmış olan Türk milleti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük bir mücadele vererek tam bağımsız, güçlü ve modern bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının arkasında vatanına milletine bağlı Türk milletinin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi v Aziz Türk Milletinin kendine olan güvenini ve güçlü bir devlet yaratma azmini yansıtan Cumhuriyet; medeniyet yolunda ilerlemenin kaynağını oluşturmaktadır” dedi.

“CANIMIZ PAHASINA KORUMAK VE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN MÜŞTEREK VAZİFESİDİR”

“Himayesi altında barındırdığı bütün etnik unsurları iç ve dış olmak üzere her türlü tehditten koruyan  Cumhuriyet ulusal birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesidir.Ulusumuzun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu bir yönetim sistemi olan Cumhuriyetimizi canimiz pahasına korumak ve sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesidir. Gencinden yaşlısına,halkımızın her bir ferdinin bu kutlu vazifeyi layığı ile yerine getireceğinden hiç şüphem yoktur. Halkımız, ecdadımızdan aldığımız bu tarihi mirasın

sorumluluğunu sonsuza dek taşıyacak güçtedir. Bu sorumluluğu yerine getirmek için geleceğe ışık tutan, bilime ve öğrenime açık gençler yetiştirmek bizler için en büyük vazifedir.

Bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen kuvvetler karşısında, Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer ve inançla dimdik ayakta duracak, mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu  olmasın ?ki,Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Paidar kalacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı, şehit ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümünü kutluyorum” Dedi.

Ödemiş Saraçoğlu Stadında, gerçekleşen Bayram programı kapsamında ilk olarak Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde  bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Ödemiş İlçe Kaymakamı Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Eriş tarafından tüm okulların  ve törene katılanlara tek tek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlaması, günün anlam ve önemini anlatan Şiirlerin öğrenciler tarafından okunması,  29 Ekim bayramı kapsamında, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere  ödüllerinin  İlçe Protokolü tarafından takdimi, Zeybek Oyunları  Canlı orkestra eşliğinde  Canlı Müzik Konseri ve  Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde geçit töreni ile  Bayram Coşkusu  burada sona erdi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ