Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Türkan Saylan Eğitim Merkezi Ve Gündüz Bakım Evi Hizmete Açıldı

Reklam

Ödemiş’in Yarbay Caddesinde Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla Merhum Türkan Saylan’ın isminin yaşatıldığı Eğitim Merkezi ve Gündüz Bakım Evi törenle hizmete açıldı.

“BUGÜN ÖZLEDİĞİMİZ COŞKULU BİR BAYRAMI YAŞADIK”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Türkan Saylan Eğitim Merkezi ve Gündüz Bakım Evinin açılışında yaptığı konuşmasında “Bugün Ödemiş, Kaymakamımızın, Milli Eğitim Müdürümüzün ve öğrencilerimizin de katkılarıyla coşkulu bir 29 Ekim Bayramı geçiriyoruz. Özlediğimiz coşkulu bayramı yaşadık. Borçlu olduğumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuzu, saygımızı göstermeye çalışıyoruz. Özel idareye ait lojman olan bu yeri kaymakamımız, eski kaymakamımız Kasım Fikret Dayıoğlu’ nunda katkılarıyla ve Valimizin oluruyla böyle güzel bir binayı ortaya çıkardık. Bu güzellik gençliğimizin ve çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması, bütün ülkemize daha iyi daha yararlı eğitimleri alarak, eğitimde fırsat eşitliğini kaçıran çocuklarımıza sahip çıkmak adına yapıldı. Eğitime çok büyük katkıları olmuş ve Dünyada Cüzzam olarak bilinen hastalık ile mücadele etmiş değerli bilim insanı Prof. Dr. Türkan Saylan aynı zamanda kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Atatürk’ün izinde giden Kardelenlerin annesi olmuş bir Cumhuriyet kadını, Atatürk’e layık olmak kolay değil, ona laik olmuş  ender insanlardan biriydi.Bugün de eğitim  gönüllüsü  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin Kurucularından Merhum   Saylan’ın da ismini burada yaşatacağız. Aynı zaman  burada çok amaçlı olarak eğitim hizmetleri sunulacaktır” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından binanın yapılmasında emekleri geçenlere plaket takdimi Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından yapıldı. Açılış töreni kurdelesi İlçe Protokolü tarafından yapılırken daha sonra açılış etkinliğine katılanlar tarafından  yeni açılan Türkan Saylan Eğitim Merkezi ve Gündüz Bakım Evinin içi gezildi.

Yapılan açılışa  Kaymakam Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve çeşitli kamu kurum  ve bazı siyasi partilerin ilçe başkanları katıldılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ