Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

BEYDAĞ DA COŞKULU KALABALIK UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURARAK FENER ALAYI COŞKUSU YAŞADI

Reklam

 Beydağ İlçesinde Kaymakamlık  ve  Beydağ Belediyesinin işbirliğinde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  etkinlikleri kapsamında Beydağ ilçesinde  vatandaşlar ve ilçe Protokolü bir araya  gelerek  Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 98. yılında, 250 metrelik şanlı Türk bayrağımız ile içimizdeki heyecan ve coşkuyla sokaklarda ve Beydağ İlçesindeki  evlerde de büyük bir heyecan yaşandı.

 Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar  Cumhuriyetin Kuruluşunu  heyecanla  ve büyük bir coşkuyla yaşadıklarını ifade ederek gazetemize yaptığı açıklamada  “Türkiye Büyük Millet Meclisinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimizin,98. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Atalarımızın üstün gayret ve büyük çabalarla kurdukları,Cumhuriyetimizin sonsuza dek baki kalması, gelecek nesillerinde,en az bizler kadar Cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıkması en büyük hedefimiz ve arzumuzdur.Maddi ve manevi bütün zorluklara rağmen tüm cihana örnek olacak bir zafere imza atmış olan Türk milleti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük bir mücadele vererek tam bağımsız, güçlü ve modern bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının arkasında vatanına milletine bağlı Türk milletinin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi v Aziz Türk Milletinin kendine olan güvenini ve güçlü bir devlet yaratma azmini yansıtan Cumhuriyet; medeniyet yolunda ilerlemenin kaynağını oluşturmaktadır. Cumhuriyet ulusal birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesidir.Ulusumuzun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu bir yönetim sistemi olan Cumhuriyetimizi canimiz pahasına korumak ve sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesidir. Gencinden yaşlısına,halkımızın her bir ferdinin bu kutlu vazifeyi layığı ile yerine getireceğinden hiç şüphem yoktur. Halkımız, ecdadımızdan aldığımız bu tarihi mirasın sorumluluğunu sonsuza dek taşıyacak güçtedir. Bu sorumluluğu yerine getirmek için geleceğe ışık tutan, bilime ve öğrenime açık gençler yetiştirmek bizler için en büyük vazifedir. Bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen kuvvetler karşısında, Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer ve inançla dimdik ayakta duracak, mücadelemize kaldığımızyerden devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu  olmasın ?ki,Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Paidarkalacaktır.”dedi.

Yapılan  Fener alayı etkinliğine Beydağ İlçe Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, Beydağ Belediye Başkanı  Feridun Yılmazlar Beydağlı  Öğrenciler  ve Vatrandaşlar ellerindeki Türk Bayraklarıyla  Cumhuriyet Coşkusunu Beydağ’ın sokak ve caddelerinde yürüyerek yaşadılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ