Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bu Kente Emek Veren Herkese Ahde Vefamız Sonsuzdur

Reklam

FERAHLI CAFE VE EFESIUM AÇILDI

Selçuk’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ahmet Ferahlı Parkı’nda bulunan Ferahlı Cafe ve Efesium Hediyelik Eşya Dükkânı’nın açılışı gerçekleşti.  Açılışa Efes Selçuk’un önceki dönem belediye başkanlarından Ahmet Ferahlı’nın ailesinden Mesude Ferahlı, Abdülkadir Ferahlı, Zeynep Gençosmanoğlu ve Birsen Ferahlı da katıldı.

Vals gösterisi ile başlayan açılışta bir konuşma yapan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel,  geçmişte bu kente değer katan isimlerin anısını yaşatmaya her daim önem verdiklerini belirterek; “Yıllarını bu kent için harcayan, Efes’in Selçuk ile birleşmiş halini ortaya koymaya çalışan bir öndere kıymet vermek için bu parkı adına yaraşır bir park haline g1etirdik. Yine bu park içerisinde yer alan bu cafeyi de Ahmet Ferahlı ismine yakışır hale getirdik. Çünkü bu kente emek veren herkese ahde vefamız sonsuzdur. Bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve Ferahlı ailesine saygılarımı sunuyorum” dedi.

CUMHURİYET “BİZ”  DEMEKTİR

Ferahlı Kafe’nin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk getirmek istediklerini belirten Başkan Sengel “Gelecek nesiller burada bir arada olsunlar istiyoruz. Çocuklar çimlerin üstünde koşarken, gençler de burada keyifli zaman geçirsin ve geleceğe dair söz söyleyebilme hakkına sahip olsunlar istiyoruz.  Bu parkın sanatla, kültürle, sosyal ilişkilerin geliştiği bir mekân olmasını istiyoruz. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet üzerine bir sürü teorik bilgi söylenebilir, bir sürü cümle kurulabilir. Ancak şunu biliyoruz ki; Cumhuriyet demek ben değil biz demektir. Ve bu bizi dolduran sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Ferahlı Cafe açışına katılan Ahmet Ferahlı’nın kızı Birsen Ferahlı çok mutlu olduklarını belirterek; “Bugün bir zaman yolculuğu içinde gibiyiz. Çok değerli belediye başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel’e ve onun çalışma arkadaşlarına tüm ailem adına teşekkür ediyorum. Biz bu parkta mutlu bir çocukluk geçirdik. Şimdi gelecek nesillerin de burada çok mutlu zamanlar geçirmesiniz diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“BENİM SEVDAM SELÇUK” ONUN HAYAT FELSEFESİYDİ

Babası Ahmet Ferahlı’nın hayatını Selçuk turizmine adadığını belirten Mesude Ferahlı “Babam çok rahatlıkla milletvekili olabilirdi. Fakat burada bulunan heykelin altında yazan “Benim sevdam Selçuk” cümlesi onun hayat felsefesiydi” dedi. Başkan Sengel Ferahlı

ailesine bir teşekkür plaketi verdi.  Yapılan konuşmaların ardından Başkan Sengel ve katılımcılar Ferahlı Cafe ve Efesium Hediyelik Eşya Dükkanı’nı gezdiler. Hidayet Dündar ve Yağmur Ekin de söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla açılışa renk kattılar.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ