Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Soyer, Hafta Sonu Ödemiş’te Açılış Gerçekleştirecek

Soyer, Hafta Sonu Ödemiş’te Açılış Gerçekleştirecek
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Ödemiş’e bağlı Demircili Mahallesinde faaliyet gösteren S.S Demircili Köyü Tarımsal  Kalkınma Kooperatifine hibe desteği olarak sunduğu 200 Bin TL değerindeki Un Değirmeni tesisinin açılışı için yarın Ödemiş’e geleceği bildirildi.

“AÇILACAK OLAN UN DEĞERMENİ TESİSİ KÖYÜMÜZE VE KOOPERATİFİMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

7 yıl önce  İzmir Köy- Koop Başkanı Neptün  Soyer Hanımla tanışmanın ardından  Karakılçık buğdayı ile ilgili çalışmalara başladıklarına dikkat çeken S.S Demircili Tarımsal  Kalkınma Kooperatifi Hüseyin Coşkun “Kooperatif olarak her geçen yıl bölgemizde Karakılçık buğdayını çoğalttık. Bu durumda değirmen eksikliğimiz vardı. Büyük Şehir Tarafından hibe olarak değirmenimiz yapıldı. Bu değirmen yıkamalı, elemeli Hasun değirmeni, taş unu değirmeni olarak faaliyetteyiz. Bunun yanında beyaz un da yapıyoruz. %15 kepekli un imal üretmekteyiz. Belirli bir rakam karşılığında köylülerin ve Büyük Şehrin ürünlerini una çevireceğiz. Bu da mahallemize ve bölgemize katkı saylayacaktır. Her geçen gün karakılçık buğdayımızı katlanarak çoğaltıyoruz. Başkanımız  Soyer’in  Başka Bir Tarım Mümkün sözüyle hareket ederek alternatif  tarım alanında çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız  Soyer’e verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz”

“SOYER’E KOOPERATİFİMİZE YAPTIĞI DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Köylerinde faaliyet gösteren S.S  Demircili Kooperatifine  Karakılçık desteğinden sonra yeni bir destek olan Un Değirmenin desteği verilmesinin önemli olduğunu belirten Demircili Mahallesi Muhtarı Ülkü Coşkun “Köyümüzün tek kooperatifi uzun yıllardan beri  var gücüyle çalışmaktadır. Bu kapsamda yaptığı tarımsal alandaki çalışmalara bir yenisi olan Un Değirmeni tesislerinin kurulması Demircili Mahallesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ