Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Küresel Isınma ve Suyun Önemi Alınacak Önlemler Konulu Sempozyum Gerçekleşti

Reklam

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Sulama Kooperatifleri Birliği ve TMMBO Ziraat Mühendisleri Odası işbirliğinde düzenlenen “Küresel Isınma, Suyun Önemi ve Alınacak Önlemler” sempozyumu gerçekleşti.

Köy- Koop adına, yapılan toplantıya katılım sağlayan  Gereli Kooperatifi Başkanı Mustafa Gerçek “ İzmir Köy-Koop olarak tarım ve hayvancılıkta suyun önemine ve günümüz su politikalarına ilişkin görüş ve düşüncelerimizi kooperatif başkanları ve katılımcılarla paylaştık. Son dönemde yaşanan küresel iklim değişikliği ve beraberindeki kuraklık hepimize suyun önemini bir kez daha gösterdi. Bu nedenle doğru tarım politikaları ile üretim yapmak zorundayız. Mısırlık silaj yerine suya daha az ihtiyacı olan hayvan yemi üretimine önem vermemiz gerekiyor. Bu doğrultuda meralarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Meralarımızı  korumamız, küçükbaş hayvancılığı desteklememiz ve çoğaltmamız lazım. Kısacası ben değil biz diyerek,  tek değil bir olarak çalışmamız , üretmemiz, paylaşmamız ve ürettiğimize değer katmamız gerekiyor.”dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye Sulama Kooperatifleri ve TMMBO Ziraat Mühendisleri Odası İşbirliğinde, düzenlenen “ Küresel Isınma ve Suyun Önemi ile Alınacak Önlemler “ konulu sempozyumda konuyu anlatan konuşmalar masaya yatırıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ