Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Emekli Öğretmene, “Öğretmenler Günü” Ziyareti

Emekli Öğretmene, “Öğretmenler Günü” Ziyareti
Reklam

ÖDEMİŞ SİVASLILAR DERNEĞİ, ÖDEMİŞ KENT GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ CEMAL SARI’YI, BAHÇE EVİNDE ZİYARET ETTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü, yurdun her kesiminde anlamlı törenlerle kutlandı. Okullar, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, toplumun her kesiminde, en kutsal meslek olan “öğretmenlik”, bir kez daha gündemlerin ilk sırasına oturdu, görev yapan ve emekli olmuş olan öğretmenlere şükran duyguları ifade edildi, ahirete intikal etmiş olan öğretmenlerimiz ise, rahmetle yad edildi. İlçemizde de 24 Kasım günü, sabah gerçekleştirilen resmi törenin ardından, okullar bazında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bir süredir ilçemizde faaliyetlerini sürdüren, geçtiğimiz günlerde Taypark’ta düzenlediği buluşma kahvaltısı ile gündeme gelen Ödemiş Sivaslılar Derneği de, emekli bir Sınıf Öğretmeni olan gazetemizin İmtiyaz Sahibi Cemal Sarı’ya, ikamet ettiği Birgi mahallesi İrimağzı mevkiindeki bahçe evine giderek, ziyarette bulundu.  

SÜRPRİZ ZİYARETTE, DUYGUSAL ANLAR

Ödemiş Sivaslılar Derneği Başkanı emekli Kütüphane Müdürü Şevki Kayaturan ile dernek yönetim kurulu üyesi emekli Öğretmen Muammer Ayan’a, Cemal Sarı’nın Öğretmen olan kızı Nazan Günenç ile, gazetemiz Fahri  Hukuk Danışmanı Avukat Bülent Sarı da, eşlik ettiler. Aslen Sivas ili Gürün ilçesinden olan Cemal Sarı, Sivaslılar Derneği üyeleri ve çocuklarını karşısında görünce, duygusal anlar yaşandı. Dernek Başkanı Şevki Kayaturan, yanlarında getirdikleri çiçeği takdim ederken, Cemal Sarı’ya karşı saygı ve şükran duygularını ifade etti.

DERNEK BAŞKANI ŞEVKİ KAYATURAN : “ÖĞRETMENLERİMİZİN BİZE VERDİKLERİNİN KARŞILIĞINI, HİÇBİR ZAMAN ÖDEYEMEYİZ”

Ziyaret sırasındaki sohbette, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Cemal Sarı’nın da, kendi ilkokul öğretmeni gibi Sivas ili Yıldızeli ilçesindeki Pamukpınar Öğretmen Okulu mezunu olduğunu öğrenen Dernek Başkanı Şevki Kayaturan, kendi öğretmenini telefonla arayıp, Cemal Sarı ile konuşmasını sağladıktan sonra, “Cemal öğretmenim de, benim ilkokul öğretmenimle aynı okuldan mezun olmuş. Bu benim için çok anlamlı bir sürpriz oldu. Çünkü ilkokul öğretmeni ömür boyu unutulmuyor. Kalplerimizde her zaman özel bir yerleri vardır. Cemal öğretmenimi, kendi öğretmenim gibi görüyorum. Bunca yıldır Ödemiş’te yaşayan Sivaslılar olarak, keşke daha önce tanışsaymışız. İnşallah bundan sonra daha sık görüşme imkanımız olur.” dedi.

EMEKLİ ÖĞRETMEN CEMAL SARI : “DEVLETİME 31 YIL HİZMET ETTİM. HER ZAMAN EN KARANLIK KÖYDE GÖREV YAPMAK, ORAYI AYDINLATMAK İDEALİYLE ÇALIŞTIM”  

Öğretmenler Günü nedeniyle kendisine yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını belirten, Emekli Öğretmen ve Ödemiş Kent Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cemal Sarı da, “Memleketim olan Sivas’ın Ödemiş’teki derneği olarak, buraya kadar gelmek suretiyle şahsıma yapılan bugünkü ziyaret, beni çok mutlu etti. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Devletime 31 yıl hizmet ettim. İlk günden son güne kadar, en çok ihtiyacı olan, en karanlıktaki köylerde görev yapmayı, oraları aydınlığa çıkarmayı, kendime ideal edindim. İyi ki öğretmen olmuşum. Bu nazik düşünceleri ve zahmetlerinden dolayı, değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ