Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İMTAL’de Yeni Açılan Salonunda Öğretmenler Sergisi Açıldı

İMTAL’de Yeni Açılan Salonunda Öğretmenler Sergisi Açıldı
Reklam

İlkkurşun Ticaret Meslek Lisesi (İMTAL) sergi salonunda 24 kasım Öğretmenler Günü Kapsamında 24 öğretmenin eseri ile yapılan serginin açılışı Ödemiş İlçe Millî Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy’un eşi Özlem Aksoy’un ve konukların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ödemiş’in başarılı eğitim Kurumlarından İlkkurşun Ticaret Meslek Lisesi Sergi salonunun açılışında konuşan Okul’un Müdür yardımcılarından Selami Sönmez yaptığı konuşmasında “Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler  Günü etkinliği kapsamında, açılan 24 Öğretmenimizin katkılarıyla açılan bu sergi  30 Kasım’a kadar 10.00-19.00 saatleri arasında halkımızın ziyaretine açıktır. Sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” Dedi.

Ödemişli  fotoğraf sanatçısı ve Avusturalya’da İngilizce Öğretmeni olan Vedat Açıkalın  gazetemize yaptığı açıklamada “İlk resim sergimi 1970’te İstanbul’da Beyoğlu şehir galerisinde açmıştım. Onun dışında Avusturalya’da fotoğraf sergilerim oldu. Türkiye’de de birçok fotoğraf sergilerim oldu. Gurup sergilerinde yağlı boya resimlerimle girdim. Çanakkale’nin 100. Yıldönümünde Türkiye’nin 3 büyük şehrinde İstanbul, Ankara ve İzmir ‘de sergiler açtım. Daha sonra Avusturalya’da 5 eyaletin başkentinde açtım. Bu sergilerimde Çanakkale savaşındaki gazilerin kuşaktan kuşağa resimleri yer alıyordu. Buradaki sergiye de 2 eserimle katıldım. Benim  gibi diğer bu sergi de eserleri olan arkadaşlar da 2’şer eserle katıldılar.  Genel olarak iyi bir sanat çalışması oldu” dedi.

Ödemiş’te Ekim Geçidi Resim Sergilerinin Mimarlarından olan ve geçtiğimiz günlerde sergisi tamamlanan Ekim Geçidi Küratörü Özlem Tok “Ödemiş İlçesinde bilindiği üzere geleneksel olarak açılan Ekim Geçidi Resim sergisini geçtiğimiz günlerde tamamladık. Bu sergide 2 farklı Kelebek resmiyle katıldım. Diğer ressam Öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bu kez 24 Kasım Gibi  anlamlı bir gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününde bu sergide eserlerimizle birlikte bir arada buluştuk.Tüm sanat severlerimizi sergimize bekliyoruz” Dedi.

Açılış kurdelesi kesilen Öğretmenler Resim Sergisi 30 Kasım Tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ