Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Behiç Galip Yavuz’un İsmi Parkta Yaşayacak

Behiç Galip Yavuz’un İsmi Parkta Yaşayacak
Reklam

Ödemiş Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi 2. Altınordu Sokakta düzenlenen parka geçen yıl  ölen Emekli Öğretmen Tarihçi ve Yazar Merhum Behiç Galip Yavuz’un ölümünün 1. Yılında  ismi verildi.

Açılış öncesi bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Her ilçenin belli bir değeri, zenginlikleri vardır. Bizler bu zenginlikleri kaybettiğimizde daha çok anlıyoruz. Behiç hocam, oturduğunuzda sohbetini doyamadığınız biriydi. Behiç Galip Yavuz insani değerlerinin, sevgisinin eğitimciliğinin yanında Ödemiş tarihinde unutulmaz eserler bırakarak gerçekten bilgi hazinemizde, hepimizin evinde bulunan kitapları ve bilgileriyle, bugün biz Ödemiş’i anlatırken büyük bir çoğunlukla onun yazmış olduğu eserlerden yararlanıyoruz. Dilimizde, beynimizde ve sevgisiyle yüreğimizde o var. Pandemi koşulları nedeniyle hocamızı son yolculuğuna uğurlayamadık. Cumhuriyet mahallemizin sevgili insanlarına tekrar parkımızı yenileyerek daha kullanılabilir daha yaşanılabilir bir park haline getirdik. Dileğimiz bu parkta çocuklarımız daha çok yararlandığında, cıvıl cıvıl koştuklarında, oyuncaklarla oynadıklarında Behiç hocam daha çok yanımızda olacaktır. Kendisini kitaplarıyla, anılarıyla ,sevgisiyle bu parkıyla artık ölümsüzleştiğini biliyoruz.   Sevgili ailesine Ödemiş ailesi olarak tekrar başsağlığı diliyoruz. Kendisini sevgiyle yad ediyoruz” dedi.

Behiç Galip Yavuz’un oğlu Alp Yavuz konuşmasında bir hayli duygulanarak “Rahmetli babam  Behiç Galip Yavuz’un ölüm yıldönümünde  babamın isminin yaşatıldığı bu parka verilmesinden dolayı Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e minnettarlarız” dedi.

Yapılan duaların ardından Behiç Galip Yavuz’un eşi Semiha Yavuz  ve ailesinin katıldığı açılış kurdelesi törenle kesilerek mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ