Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi
Eriş’ten Coğrafi İşaret Tescilli Ödemiş Köftesi Açıklaması
Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ”in Coğrafi İşaret Tescili alınan Ödemiş Köftesi için yaptığı açıklama; ‘’Turizm denildiğinde aklımıza ilk gelen deniz kum ve güneşli daha sonra tarih Sağlık Kültür ve inanç turizmi de ülkemizde gelişte özellikle son yıllarda ise en fazla gastronomi turizmi önem kazandı hepimiz seyahat planları içerisinde gittiğimiz yerlerin meşhur yiyecekleri tatmayı önemsiyoruz Bu yüzden Ödemiş Ticaret Odası olarak da hem turizm’e Katkı sağlamak için hem de yerel değerlerimize sahip çıkmak için coğrafi işaret tescil yerine önem veriyoruz Bozdağ kestane şekeri Ödemiş tek işte zeytinyağı yarından sonra Ödemiş köftesinin de coğrafi işaret tescil sürecini tamamladık Bu ürünlerin tanıtımı ile ilgili Özellikle bazı projelerimiz var Ancak bilinmesini istiyoruz ki coğrafi işaret alındıktan sonra bu ürünlerin tanıtılması için yeni bir çalışmaya gidilmesi gerekiyor.

Efe Dağcılar Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı Gezilerini Gerçekleştirdi

Reklam

Ödemiş’te faaliyetlerini  ve etkinliklerini aralıksız olarak  sürdüren Ödemiş Efe  Dağcılık Spor Kulübü  Tire Dağcılık Kulübü ile birlikte Kuşadası, Davutlar ve  Güzelçamlı  gezisini bir arada gerçekleştirdiler.

Ödemiş Efe  Dağcılık ve  Spor Kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı “Kuşadası-Davutlar-Güzelçamlı (Kuşadası) dağlarını arşınladık. Güzelçamlı Dağ Çileği Grubu, Tire Dağcılık Klübü ve ÖDEMİŞ Efe Dağcılık sporcuları olarak yaptığımız etkinlikte tek parkur olarak yürüyüşümüz gerçekleştirildi. Parkur uzunluğu yaklaşık 15 km civarı bir mesafeyi doğasever sporcular başarı ile tamamladı. Parkuru dönüş kısmı kanyon yürüyüşüyle coşkun akan derede yapıldı. Çam-defne  ağaçları, şırıl şırıl akan dere ve  deniz manzaralı yürüyüş bir harikaydı. Davutlar’dan başlayan yürüyüşümüz farklı rotadan bir çember çizerek, yine Davutlar da son buldu. Keyifli ve dozunda bir yürüyüş oldu. Yürüyüşümüze liderlik yapan, parkura ismini veren Kemal Bey mükemmel bir rota keşfetmiş. Dönüş rotasındaki Kemal in deresi ve kanyonu harika idi. Bölgeyi iyi tanıyan son derece kibar-zarif Kemal beye Rehberimize ve tüm katılımcılara nazik ev sahipliği için teşekkür ederiz.Ve  bundan sonra  da her hafta  farklı yerlerde  farklı  etkinlikleri  Ödemiş Efe  Dağcılık  ve Spor Kulübü olarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ