Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Küçük Menderes Havzası Ödüllü Eğitim Akademisi Kayıtları Başladı

Reklam

Bayındır, Beydağ, Kiraz, Ödemiş ve Tire’de üreticilerimiz ile Küçük Menderes Havzasını Tarım Akademisi adı altında  başlayan  ve Küçük Menderes Havzası Ödüllü Eğitim Akademisi Projesiyle ilgili kayıtlar başladı.

Yapılan bilgi açıklamasına göre “İlk aşamada düzenlediğimiz çiftçi kursları  isteyen herkes katılabilecek. Bitkisel ve hayvansal üretim konusunda düzenlenecek kurslarımız hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleşecek. İkinci aşamada ise kurslara devam sağlayan ve Çiftçi Kayıt Sistemine veya Turk-Vet’e kayıtlı (kendisi veya birinci derece yakını) üreticilerimizin katılacağı yarışmalarımız olacak. İlçe genelinde düzenlenen yarışmada dereceye giren üreticiler,  5 ilçeden üreticilerin katılacağı final yarışmasında yarışacaklar.

Yarışmada birinci olan üreticimiz katı gübre serpme makinesi sahibi olacak. Finale kalanları büyük ödüller, ilk 150 kişiyi sürpriz hediyeler bekliyor. Tüm yarışmacılara ise hatıra olarak küçük hediyelerimiz var.Ödüllü Eğitim Akademisi hakkında bilgi almak ve kayıt için Bayındır, Beydağ, Kiraz, Ödemiş ve Tire İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurulması bekleniyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ