Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Esnafımıza Destekler Artarak Devam Ediyor

Reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, oda seçimleri sonrası seçilen 4 Başkan ve yönetimlerine tebrik ziyaretleri gerçekleştirdi. Dünyayı etkileyen pandemide esnafı korumak için gereken adımları tek tek hayata geçirdiklerini ve geçirmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Sürekli, ‘’1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir kaynağı hibe olarak devletimiz verdi. Basit usule tabi 850 bin küçük esnafımız gelir vergisinden muaf tutulacak, beyan yükümlülüğünü kaldırdık.’’ dedi. Kuyumcuların 1 Mart itibari ile ‘Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi’yle ekonomik sisteme dahil edileceğini belirten Sürekli, ‘’Vatandaşımız hem ziynet eşyalarını değerlendirmiş olacak hem de kuyumcu esnafımız kazanacak’’ dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, seçimler sonrası görev başına gelen İzmir Kuyumcular ve Sarraflar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Kurtuluş Buyrukçu ve yönetimini ziyaret ettikten sonra İzmir Terziler Ve Konfeksiyoncular Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Güvenli ve yönetimine hayır olsun ziyareti gerçekleştirdi. Kuyumcuların da artık altın sertifikası verebileceğini hatırlatan Başkan Sürekli, ‘’Yeni Ekonomi Modelimiz üzerinde çalışılan ve son olarak Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nureddin Nebati’nin de duyurduğu, yastık altı birikimler finansal sistemlere kazandırılacak. 1 Mart’tan itibaren 81 ilde en az 1 adet olmak üzere 1500’ün üzerinde kuyumcunun dahil olacağı çalışmalar hayırlısı ile başlayacak. 2022 sonuna kadar bu sisteme 10 bin kuyumcunun katılması planlanıyor. Böylelikle, fiziki altın tasarruflar, kuyumcular ve bankalar aracılığı ile finansal sisteme katılacak. Kuyumcular da ekonomik sistemin içine girmiş olacaklar. Vatandaşlarımız isterse, kuyumcudan altınlarını tekrar fiziki olarak geri alabilecek. Vatandaş, akredite kuyumculara kaç gram altın götürdüyse o kadar sertifika alacak. Böylelikle komisyonsuz şekilde altınlarını sertifikalandırabilecek. Altın dönüşümlü mevduat hesabı açılarak risksiz kazanç sağlanacak. Hem vatandaşımız yastık altındaki ziynet eşyalarını güvenli bir şekilde değerlendirmiş olacak hem de kuyumcularımız bu sistemden ekonomik gelir elde edebilecek.’’ dedi. İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın İŞKUR ile birlikte hayata geçirdiği, günlük 45 TL cep harçlığının da olduğu istihdam garantili düz makineci eğitimleri hakkında bilgi alan Başkan Sürekli, devletin istihdamı artırmaya yönelik STK ile işbirliklerinin artarak devam ettiğini söyledi.

Yeniden İzmir Kahveciler Esnaf Odası Başkanı olan İsmail Hakkı Kırdı’yı ve yönetimini ziyaret eden Başkan Sürekli, seçimlerde İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı olarak göreve gelen Erdem Mert ve yönetimini de ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dedi. AK Parti’nin iktidarları döneminde esnafı koruyan ve kollayan adımları her zaman atıldığını hatırlatan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘’Pandemi döneminin başlangıcı ile dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmayı en hafif şekilde atlatmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hükümetimiz tedbirleri hayata geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Esnafımızın sorunlarını biliyoruz ve onlara yönelik çalışmalarımız aktif bir şekilde ilerliyor. 2021 yılı içerisinde kahvehane, servis, terzi esnafımız başta olmak üzere iki ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir kaynağı hibe olarak devletimiz verdi. Ve yine basit usule tabi 850 bin küçük esnafın gelir vergisinden muaf tutulacak, beyan yükümlülüğünü kaldırdık. Esnaflarımız, Esnaf Kefalet Kooparatifilerimiz aracılığı ile çok uygun maliyetlerde krediye ulaşma imkanları da var. Esnafımızın korumak için pek çok adımları attık atmaya devam edeceğiz.’’ Dedi

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Erdem Mert, pandemi dönemi başlangıcında; okulların kapalı olduğu, çalışanların genelinin evden çalıştığı, servilerin bundan dolayı evin önünde yattığı bir dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘S Plaka’ halesine çıkmasının yanlış oluğunu, açtıkları mahkeme sürecinin devam ettiğini, yakından takip ettiklerini söyledi. Başkan Sürekli, odalarla diyalog kurulmadan atılan bu adımın yanlış zamanda da olduğunu belirterek, ‘’İzmir Büyükşehir Belediyesi, borç üzerine borç yapıp kasasını da boşalttı. Çalışan maaşlarını ödemekte dahi güçlük çeker hale geldiler. Boşalan kasayı doldurmak için ise hiç de gerek olmayan bir S Plaka ihalesine çıkıldı. Biz, odalarımızın kararlarını önemsiyoruz ve destekliyoruz. Bu konuda sizin en büyük destekçiniz. Biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız.’’ dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ