Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eriş Belediyenin Faaliyetleri Anlattı

Reklam

Ödemiş Belediyesinin Kadın Yaşam Merkezindeki devam eden ve Ödemiş İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ödemiş Belediyesinin işbirliğinde toplam 305 kursiyerin dahil olduğu, El Sanatları, Kur’an kerim, Beslenme gibi 9 kursları yerinde ziyaret eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş buradaki faaliyetler konusunda basın mensuplarına çeşitli bilgiler verdi.

“KADIN YAŞAM MERKEZİNDE 9 FARKLI DALDA 305 KURSİYERİMİZ BURADA HOBİ, MESLEK EDİNDİRME GİBİ BİR ÇOK DALDA KURSLARLA EĞİTİM GÖRÜYORLAR”

Kadın Yaşam Merkezinin çeşitli alanlarda kurslarla sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleştiğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Kadın Yaşam Merkezimizde sürmekte olan 9 kursumuzda 305 öğrencimiz burada, ayrıca önümüzdeki günlerde kuaförlük ve İngilizce kurslarımızda açılacak. Bunun 156 kişisi aerobik kursumuza katılanlar. Orada sporunu yapıyorlar ama kendi gelişimi ve vücut sağlığı için ve beslenme açısından ne durumda olduğunu öğretmeninden neler yemesi içmesi gerekiyor onu da öğreniyorlar.  Bunun dışında hobi kurslarımızda geçim kapısı kursları halinede gelmiş olmalı. Bunlar hep ihtiyaç siz bu kuşlara katılırsanız bu kursların sonunda belki bir iş yeri açma, kendi geçimini sağlayabilirsiniz. El sanatlarında seramik, çanta yapımı, tel kırma gibi yapılan ürünleri, kursa katılan kadınlarımız hobi olmasının yanında gelir elde etmek için de kullana bileceklerini ifade ettiler. Bizde şu anda var olan kursların sürdürülebilmesinde Halk Eğitimin değerli öğretmenleri, yöneticilerinin de önerileriyle Milli Eğitimin oluru ve Kaymakam beyin desteğiyle ama bu destek yetmiyor, Ödemiş belediyesi olanakta bizde bu ortamı sağlayarak bu kursları sürdürmek istiyoruz. Burada sürdürülebilen gelişme ve işbirliği söz konusu bunu sürdürerek kadınlarımızın ekonomisine, günlük hayatlarına, hobilerine sürdürebilmeleri, el sanatlarını geliştirebilmeleri adına yaptıkları ürünleri isterlerse bize satarak, bizde o ürünleri ilgili işletme aracılığıyla satarız ve gelirden çok burada kurs gören insanlarımızın ürünlerini değerlendirmek üzere bunu yaparız. Yok değilse kendilerinin satabileceği ortamı da yaratarak ekonomik gelişmelini, mutluluklarını, huzurlarına katkıda bulunmak ve işsizliği de bir anlamda böylede bu yenmek istiyoruz. Kurslarımızın çeşitliği gelen istekleri üzerine artabilir.  Bu işbirliği için Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Millî Eğitim Müdürlüğümüze ve değerli Kaymakamımıza bu işbirliğinin yaratılması için yaptıkları katkıları için teşekkür ediyorum” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ