Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu Mart Ayı Toplantısı Gerçekleşti

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu Mart Ayı Olağan Toplantısı 3 Mart 2022 Perşembe günü saat 19.30’da Ödemiş Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Turgut Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantının gündeminde Ödemiş Kent Konseyi Mahalle ve Kültür Sanat Meclislerinden gelen öneriler; Engelli ve Tarım Hayvancılık Meclislerinden gelen istifa dilekçeleri ve Mart Ayı olağan genel kurul toplantısı gündemi ve tarihinin belirlenmesi konuları yer aldı.

YÜRÜTME KURULU TURGUT AKIN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Kent Konseyi Yönetmeliği Madde 11-(1)’de kent konseyi başkanının olmadığı toplantılarda yürütme kuruluna yaşça en büyük üyenin başkanlık etmesi hükme bağlanmış olup, 3 Mart 2022 tarihinde yapılan toplantıya Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı’nın katılmaması üzerine toplantı Turgut Akın yönetiminde gerçekleştirildi.
Yoklamanın ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Turgut Akın, “Mart ayı yürütme kurulu toplantımızın kentimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Özellikle kadın, kültür-sanat ve gençlik meclislerimizin gösterdiği çalışma gayretinden memnuniyet duyuyoruz. Mahalle Meclisimizin başlattığı mahalle ziyareti çalışmalarının da verimli olacağına inanıyoruz. Genel Sekreterimiz ve sekreterya görevlimiz, gönüllü yapılarımızın her türlü çalışmasına gerekli kolaylaştırıcılığı sağlamakta ve konsey çalışmalarımız koordinasyon içinde yürütülmektedir.” diyerek Ödemiş Kent Konseyinin çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

KENT KONSEYİ MAHALLE MECLİSİ 99 MAHALLEYİ ZİYARET  EDECEK

Ödemiş Kent Konseyi Mahalle Meclisi Yürütme Kurulunun aldığı karara göre Mahalle Meclisi Başkanı Hüseyin Buldan ve Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Uğur Uçar Ödemiş’in 99 Mahallesi’ni ziyaret ederek, Muhtarlarla ve mahalle sakinleriyle görüşmeler gerçekleştirecek. Bu görüşmelerde mahallelerin ortak sorun ve ihtiyaçlarıyla ilgili talepler kayıt altına alınıp ilgili kurumlara iletilecek. Yine bu ziyaretlerde Ödemiş Kent Konseyi tanıtılıp, yapılmakta olan projeler hakkında mahalle sakinleri bilgilendirilecek.Celal Yaprak’ın Engelli Meclisi’nden istifası Yürütme Kurulu’na sunuldu14 Eylül 2021’de yapılan genel kurulda Ödemiş Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanlığı’na seçilen Celal Yaprak’ın görevinden istifa ettiğini belirten dilekçesini Ödemiş Kent Konseyi’ne ilettiği bilgisi Yürütme Kurulu’na sunuldu.

Ödemiş Kent Konseyi Tarım-Hayvancılık Meclisi Yönetimi DüştüÖdemiş Kent Konseyi Tarım-Hayvancılık Meclisi Yürütme Kurulu’ndan üç üyenin istifa etmesi üzerine yönetim düştü. Kent Konseyi Yönetmeliği Madde 13-(1)’e göre kent konseyi organları üye tam sayısının salt çoğunluğu ile toplanır. Başkan dahil 6 kişiden oluşan Tarım, Hayvancılık Meclisi Yürütme Kurulu’nda üyeler Tahir Balban, Ahmet Pulcu ve Sinan Yiğit’in istifalarının ardından toplantı çoğunluğu kaybedilmiş oldu. İstifalar öncesinde de Ödemiş Kent Konseyi Tarım-Hayvancılık Meclisi Yürütme Kurulu seçimden bu yana hiç toplantı gerçekleştirmemişti.

Ödemiş Kent Konseyi Olağan Seçimsiz Genel Kurul Toplantısı 22 Mart’ta yapılacak Kent Konseyi Yönetmeliği gereği Ödemiş Kent Konseyi Genel Kurulu’nun yılda en az iki defa toplanması gerekiyor. Geçtiğimiz Eylül ayında olağan olarak toplanan Genel Kurulun bir sonraki toplantı tarihi olarak 22 Mart Salı Saat 17.30 belirlendi. Toplantı Ödemiş Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak olup üyeler konsey çalışmaları hakkında bilgilendirilecek ve Yürütme Kurulunca karara bağlanan bazı yönerge değişiklikleri oylamaya sunulacak.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ