Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

OSB’de yanlış yer seçimi sanayide büyük kayıplar oluşturdu

Reklam

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş Ödemiş’in Organize  Sanayi Bölgesinin yer seçimi konusunda 30 yıl önceki yerlerin gözden geçirildiği ancak o yıllarda yer olarak  İlkkurşun Mahallesi ve Doyranlı Mahallesine uzanan bölgenin  adı geçtiğini ancak daha sonra da bu yeni  yapılan yerin  tercih edildiği belirtti.

“ÖDEMİŞ OSB’NİN YER SEÇİMİNDE KAYBI VAR“

Ödemiş’in her bakımdan  sanayi ve ticaret’in yanında tarım  ve hayvancılığı konusunda geniş bir potansiyele sahip olduğunu  belirten  Demokrat  Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar  Ateş “Bugüne baktığımızda Tire  OSB almış başını gidiyor. Ödemiş OSB’de yavaş yavaş  yeni fabrikalar oluşturuluyor. Ancak bundan 30 yıl önce Ödemiş-İzmir karayoluna yakın bölgede  uygun bir bölgeye oluşturulsaydı.  Bugün  fabrikaların dumanları ilçemizde çok farklı tütecekti. Bana göre  Ödemiş’in  OSB’de 30 yıl bir kaybı olduğunu düşünüyorum.  Çünkü  30 yıl önce  daha farklı bir bölge seçilseydi.  Ödemiş’te OSB çoktan yol alıp büyümüştü. Bugüne baktığımızda   Ödemiş OSB artık  yavaş yavaş büyümeye çalışan bir konumdadır. Yine de bugün  emeği  geçen herkese teşekkür ediyorum. Tire İlçesi ile kıyasladığımızda Tire OSB’de çok büyük firmalarla birlikte çalışan sayısı rakam anlamında binlerce  çalışan olduğu gibi  Ödemişli gençlerimiz de Tire OSB’ye çalışmaya gidiyorlar. Keşke  bundan 30 yıl önce ilçemizde  OSB  kurulup aynı zamanda  uygun bir yere  yapılsaydı. Bugün  Ödemiş’in ekonomik  hareketliliği de çok farklı olurdu” dedi.

“İNŞALLAH  GELECEKTE DAHA ÇOK FABRİKA OLUR ÖDEMİŞ VE BÖLGESİNDEKİ GENÇLERİMİZ İÇİN İŞ KAPISI OLUR“

“Ödemiş OSB’de yeni fabrikalar açılıyor. Burası aynı zamanda Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçeleri için iyi bir iş kapsı olur. Ama hayata geçmesinde biraz geç kalındığını düşünüyorum. Fabrikalar  daha çok açılırsa bölge için umut olacağına inanıyorum” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ