Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dünya kan bağışı rekortmeni Ödemiş’te kan verdi

Dünya kan bağışı rekortmeni Ödemiş’te kan verdi
Reklam

Dünay’nın ve Türkiye’nin en çok kan veren ismi olarak adını rekortmen olarak yazdıran ve 1984 yılında bir arkadaşının annesine kan bağışında bulunan Emin Şahin, o günden sonra düzenli olarak kan bağışçısı olan yaklaşık 37 senede 445  ünite kan bağışında bulundu. Şahin, bu alanda ise farklı ödüller alarak 6 kere dünya rekoru kıran Emin Şahin  ve en çok kan verme konusunda 2. Olan Tekin Taner Kan bağışına dikkat çekmek amacıyla Ödemiş Kızılay Kan Merkezinde kan verdiler.

Türkiye Kan Verme şampiyonu Emin  Şahin  gazetemiz  Muhabirine yaptığı açıklamada,  “Ödemiş’te Kan verme konusunda dikkat çekmek amacıyla Denizli’den bir başka kan verme şampiyonu  Tekin Tamer ile birlikte geldik. Türk Kızılay’ı kan bağış rekortmeniyim. Şu ana kadar 277 ünite kan bağışım vardı. Bugün Hayırlısıyla Ödemiş Kızılay Kan bankasına 278’inci kan bağışımı gerçekleştireceğim. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum. Ben Türkiye birincisiyim ve Türkiye ikincisi olan Tekin Taner kardeşimle beraber geldim. Bizim gayemiz Ödemiş Kan Bankasında insanlarımızı kan vermeye özendirmek  ve farkındalık kazandırmak ve kan bağış sayısını arttırmak. 277 Kızılay Bankasına 167 hastaneler  olmak üzere toplam 445 ünite kan bağışım bulunmaktadır. Bugün ki yapacağım bağışla 445 olacak  hedefim 500 ünite kan bağışı vermek olacak.” Dedi.

Bir başka Kan bağışı rekortmeni olarak Denizlili Tekin  Tamer “Kan Verme şampiyonu  Emin Şahin ile birlikte Ödemiş’e geldik. Bugüne kadar 238 ünite kan verdim bugün 239’uncu kanımı vereceğim. Türkiye ikincisiyim, Hastanelere 30-40 tane kan vermişimdir. Benim hedefim 500’ü geçmek” İfadelerinde bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ