Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

BİR FESTİVALİN ARDINDAIN…

ESAT ERÇETİNGÖZ

ESAT ERÇETİNGÖZ

Sevgili Dostlar;

Hafta sonu Foça’da düzenlenen Bilgelik ve Bilim Festivaline fotoğraf konusunda eğitmen olarak katıldım. Yurdun çeşitli şehirlerinden gelen çok sayıda katılımcıya fotoğrafın dünü ve bugününü dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım verdiğim seminerde….

Benim gibi konusunda uzman daha pekçok eğitmen çeşitli konularda eğitimler verdiler üç gün boyunca. Gerçekten ilginç ve faydalı oldu benim için de. Mesela Ümit Elgin’den İstanbul Kızkulesi’nin bilinmeyen yönlerini öğrendim. Mesela Ali Nakioğlu’ndan sazlı sözlü bir anlatımla Aleviliği analiz ettim.

Kısacası muhteşem bir etkinlikti. Leon otelin muhteşem manzarası ve konukseverliği eşliğinde hem tatil yaptım, hem de bilgi dağarcığıma çok ama çok şeyler ekledim.  Üç günlük festivali haber olarak kısaca özetlemem gerekirse de şunları söyleyebilirim;

Bilgelik ve Bilim Festivali / BBF 2022 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde Foça LeonOtel’de  düzenlendi. Festivale ev sahipliğini Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz yaparken etkinlik  Grimoir Akademi ve SevMedyaişbirliği ile hayata geçirildi.Festivalin açılış törenini Erhan Önel sunarken protokol konuşmalarını SevMedya Yönetim Kurulu Başkanı Aslıkan Sevinç Topsakal, Leon Otel yöneticisi Nurgül Uçar, SevMedya Genel Yayın Yönetmeni Erkan Sevinç, Grimoir Akademi kurucusu Selin Acar ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz yaptı.

Törende organizasyon adına SevMedya İstanbul temsilcisi Ecem Naz Tunca Nurgül Uçar ve Fatih Gürbüz’e birer anı tabağı hediye etti.

Eğitimler felsefeci yazar Ali Naki Gündoğdu ile başladı. Festival çerçevesinde hekim gazeteci yazar Prof.Dr.Erkan Sevinç, gazeteci fotoğraf sanatçısı Esat Erçetingöz, felsefeci yazar Göktuğ Halis, nefes yaşam koçu İkbal Kaya, araştırmacı yazar Murat İrfan Ağcabay, mimar sanatçı masalcı Ümit Elgin ve sanat tarihçisi, rüya yorumcusu yazar Zeynep Ergen’in eğitim ve workshopları gerçekleştirildi.Katılımcılar ilk akşam Miço Bar’da canlı müzik eşliğinde eğlenirlerken ikinci akşam Foça Belediye Başkanının davetiyle sosyal tesislerde başarılarına kadeh kaldırdılar.

Festival Genel Koordinatörü Selin Acar katılımcılara sertifikalarını , eğitimcilere teşekkür belgelerini verdikten sonra  festivalin 2023 yılı 1-3 eylül de yine Foça’da düzenleneceğini belirtti.

Festival Genel Koordinatörü Selin Acar Bilgelik ve Bilim Festivali (BBF 2023) ün yine Foça’da 1-3 Eylül 2023 tarihlerinde düzenleneceğini belirtti. 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde Foça LeonOtel’de  düzenlenen  Bilgelik ve Bilim Festivali / BBF 2022 katılımcılara sertifika töreni ile sona erdi. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ‘ün ev sahipliğinde yapılan etkinlik  Grimoir Akademi ve SevMedya işbirliği ile hayata geçirildi.

Kapanışta araştırmacı yazar Murat İrfan Ağcabay festivalin manifestosunun yayınlanacağını açıklarken eğitimciler Ali Naki Gündoğdu , Prof.Dr.Erkan Sevinç, Esat Erçetingöz, Göktuğ Halis,  İkbal Kaya, Murat İrfan Ağcabay, Ümit Elgin ve Zeynep Ergen’e teşekkür belgeleri takdim edildi.

Festival Genel Koordinatörü Selin Acar Bilgelik ve Bilim Festivali (BBF 2023) ün yine Foça’da 1-3 Eylül 2023 tarihlerinde düzenleneceğini belirtti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen turnuvada 3 maçını da kazanan Arkas Spor birinciliğe ulaştı.

Efeler Ligi öncesi en önemli hazırlık turnuvası niteliği taşıyan organizasyonda Arkas Spor ve Altekma’nın yanı sıra Galatasaray HDI Sigorta ile Romanya’dan Dinamo Bükreş kulüpleri mücadele etti.Daha önce Türkiye’de Arkas Spor ve Ziraat Bankası’nda görev yapan FernandoMunozBenitez’in çalıştırdığı ve yardımcılığını eski milli voleybolcu Gökhan Öner’in yaptığı Dinamo Bükreş’in katılımıyla turnuva bu sezon uluslararası haline geldi.Organizasyonun üçüncü gününde Galatasaray HDI Sigorta, Dinamo Bükreş’i 3-2 yenerken, Arkas Spor da Altekma’yı 3-1’lik skorla geçti.

ArkasSpor’un 3 maçını da kazanarak namağlup birinci sırada tamamladığı turnuvayı Galatasaray HDI Sigorta ikinci, Dinamo Bükreş üçüncü ve Altekma dördüncü sırada tamamladı.Karşılaşmanın ardından düzenlenen törenle ArkasSpor’a kupası TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş tarafından verildi. Turnuvaya katılan diğer takımlara plaketlerini asbaşkanlar Gökhan Özyurtlu ile Ali Korkmaz ve yönetim kurulu üyesi Ali Gözeten takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 29 Eylül 2022
- 16 Eylül 2022
- 14 Eylül 2022
- 10 Eylül 2022
- 8 Eylül 2022
- 6 Eylül 2022
- 1 Eylül 2022
- 23 Ağustos 2022
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ