Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bisikletiyle pedal basarak ilçe ilçe geziyor

Bisikletiyle pedal basarak ilçe ilçe geziyor
Reklam

Tire’de yaşayan Bisiklet gönüllüsü Emekli Fuat Orhan Ödemiş, Bayındır, Selçuk ve Kuşadası ilçelerine dönüşümlü olarak giderek hem yaşadığı rahatsızlıktan kurtuldu hem de zindeliğin mutluluğunu yaşamaya devam ediyor.

“BİSİKET BENİM İÇİN BİR HAYAT KURTARAN OLDU”

Tire’de oturduğunu dile getiren Bisiklet Gönüllüsü Fuat Polat “Muğlalıyım aslında. 4 yıl önce aşırı kilolarımdan dolayı rahatsızlığım vardı ve bu rahatsızlık beni mahvediyordu. Bir anda karar verip kendime bisiklet almayı düşündüm. Ve bisiklet sayesinde  2,5 ay içerisinde 118 kilodan 85 kiloya inmeyi başardım. Bunu Tire’den Bayındır, Torbalı, Ödemiş, Birgi günlük 80 kilometre olmak üzere her gün ara vermeksizin devam ettim. Sonrasında 80 kilometreyi biraz daha çoğalttım. 2 tur yapmaya başladım. Günlük 130 kilometreyi bulmaya başladım. 2,5 ay içerisinde istediğim kiloya ulaştım”.

“BUNDAN SONRA DEVAMLI OLARAK  BİSİKLET BİNMEYE DEVAM EDECEĞİM”

“Bu bisikletim sayesinde sağlığıma kavuştum. Eskiden şeker ve tansiyon vardı, şu anda hiçbir hastalığım yok hiçbir ilaç kullanmıyorum. Çünkü bu bisiklet ortamı insana keyif veriyor, zindelik veriyor, neşe kaynağı, sağlık için birebir herkese tavsiye ederim. Bu bisiklet sürmeye günde 2-3 saat zaman ayırabilse en azından hem sağlılarına kavuşurlar hem de zayıflama ortamına girerler. Çünkü 1 saat pedal çevirdiğin zaman 600 kalori yakıyor. Bunu gönülden istemek önemli. Ben çok şey borçluyum, sağlığıma kavuştum, şuan ki yaşıma rağmen kendimi çok daha genç ve zinde hissediyorum. Bisiklet sürerken aynı zamanda müzikte dinliyorum.  Her gün kilometre en sürüyorum. Pazar günleri Selçuk grubum var. Her Pazar oraya katılıyorum. Selçuk 80 kilometre artısı ile birlikte 130 kilometreyi falan buluyor. Oraya giderken sabah erken saatlerde gidiyorum. Ve akşama doğru güneş batarken gidiyorum. Selçuk’tan Tireye kadar akşamın karanlığında geliyorum. Gece bisiklet sürmek bambaşka bir keyif onu da yaşamak ayrı bir keyif. Tabii ki en önemlisi olarak trafik kurallarına uymak gerekir. Kaskımızı takıyoruz, dikkatli bir şekilde bisikletimizi sürüyoruz. Gruplar halinde sürmek çok daha güzel sosyalleşiyorsun. Çok keyifli günler geçiriyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ