Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Keçeci Ali Efenin torunu kişisel sergisini izmir’de sanat severlerle buluşturuyor

Keçeci Ali Efenin torunu kişisel sergisini izmir’de sanat severlerle buluşturuyor
Reklam

Ödemiş Bademli’nin tanınmış efelerinden Keçeci Ali Efenin torunu, Ressam Keçe Ali 12.Kişisel sergisini İzmir Kemeraltında bulunan Eskiiz Sanat Galerisinde, 4 Aralık 2022 tarihinde açıyor.

Dedesinin ismini resimlerinde imza olarak kullanan Erdal Görgün, Keçe Ali ismiyle ulusal ve uluslararası sergilerine devam ediyor.2019 yılında terk edilmiş Lübbey köyünde kişisel sergisini açan sanatçı birçok izleyiciyle buluşmuş ve terk edilmiş köylere dikkat çekmişti. İzmir’de ki sergisine tüm Ödemiş halkını davet eden sanatçı, yakın zamanda Ödemiş’te izleyicilerin keyif alacağı bir sergi projesini gerçekleştireceğini  dile getirdi.

“2019 yılında gerçekleşen İstanbul Bienali, Yelkenli Serisi resimlerime başlama tarihlerine denk gelir. Sergide iki adet büyük boyutta işim, Kuruçeşme’de bulunan Hamam art Hub-Binyıl Galeride sergilendi. Keşfetmenin insan hayatındaki önemi ve yine insanoğlunun bilinmezliğe olan merakından dolayı ortaya çıkan Yelkenliler, günümüz modern dünyasını değil biraz daha tarih içinde yolculuğa dikkat çekmeye çalışıyor. Tüm kıtaların keşfi Yelkenli gemilerle yapılmıştı ve yelkenliler hep bilinmeyene doğru yolculuk yaptılar. 7 adet Kıta bu şekilde keşfedildi. Gerçek Özgürlük kitabında şöyle der; Farkında olan insan kendini keşfetme yolculuğuna çıkabilir. Kendini keşfetmek kolay değildir, bazen yıllar alır. Çoğu insan kendini keşfetmeden ölür gider.’’ Bu bakış açısıyla 2019 yılından bu yana ürettiğim Yelkenli Serisi işlerim, Köy hatırları Serisi ve Tarihin İzinde serisi işlerimle üst üste bir katman oluşturarak pür haline gelmeye çalışıyorlar. Evet, 8. Kıta insanoğlunun kendini keşfetme ve içindeki bilinmeyene yolcuğu olurken, aynı zaman da yaşanmışlıklarının onu nasıl yönlendirdiği ile ilgili bize görseller oluşturuyor. Resimlerimde sıklıkla kullandığım imgeler, Kuşlar, Servi ağaçları, Figürler ve Geometrik çizgiler oldu. Her bir imgenin yaşanmışlıklarımız ve bağlarımızla alakalı olduğunu söyleyebilirim.’’8.Kıta ‘’ resimlerinin ilk solo sergisi Çeşme Alaçatı’da Ek Hizmet binası Galerisinde gerçekleşti. Aynı seriden hiç sergilenmemiş işlerim ‘’8.Kıta-II’ ismiyle İzmir -Kemeraltı’nda bulunan Eskiiz Sanat Galerisinde 4 -13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Tüm sanatseverleri beklerim.”Mesajını verdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ