Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

20 yıl aradan sonra küllerinden yeniden doğdular

20 yıl aradan sonra küllerinden yeniden doğdular
Reklam

Ödemiş Lisesinin bundan yaklaşık 20 yıl önce okullarının hentbol takımında oynayan kız hentbol takımı 20 yıl aradan sonra tekrar kolları sıvayarak Ödemiş Anadolu Lisesinin Spor Salonunda Sevcan Gülkapan eşliğinde çalışmalarına başladılar.

“YAKLAŞIK 20 YIL SONRA HENTBOLE NOSTALJİ BİR DÖNÜŞ YAPTIK”

Ödemiş Lisesinde okul kız hentbol takımında Sevcan Gülkapan oynadığı dönemlere o yılların eski sporcularını tekrar buluşturarak Veteran Kız Hentbol takımını oluşturduklarını belirtti.

Gülkapan “Yıllarca Ödemiş’e emek veren hentbolcular olarak değerli hentbol federasyonumuzun artık veteranlar da bi müsabaka süreci başlatmasını öğrendiğimden bu yana hem eski günlerimiz deki zamanımızın özlemiyle hem de yeni başarılara adım atmak için Ödemiş grubu olarak kendi jenerasyonumda daha alt jenerasyonun da yetişmiş olan bütün arkadaşlarımızla bu emeği verip tekrar Ödemiş veteran  hentbol takımını kurduk.Bu ikinci haftamız önce Ulus Meydanı’ndaki koşu parkurunda antrenmanlarımız da koşu olarak başladık. Tabii bu süreçten öncesinde değerli Ödemiş Belediye başkanımızı Mehmet Eriş’le de bizzat görüştük“.

“SÜPER LİG’E ÇIKARTTIĞIMIZ TAKIMIMIZIN HAYALLERİ YARIDA BIRAKILARAK HENTBOLA VEDA ETMEK ZORUNDA KALMIŞTIK”

“Ödemiş Lisesinde kız hentbol takımı olarak mücadele ettiğimiz yıllarda çünkü bizim amacımız burada kendimiz hentbolcu olarak hentbol aşkıyla sahalara dönmeyi çok istiyoruz ama önemli olan Ödemiş’imizi temsil edeceğimiz için desteği de bulmamız gerekiyordu. Önce daha önceki yıllarımızda biz süper Lig’e çıkarttığımız takımımızın hayalleri maalesef yarıda  kalmasıyla birlikte hentbole veda etmek zorunda kalmıştık. Tekrar Anka Kuşu gibi küllerimizden doğarak yine o dönemki başkanımızla desteklerini alacağımızı öğrenerek biz bu yola baş koyduk. Değerli hocamız Doğan Turhan bize farklı bir çalışma ortamı hazırladı. Ağırlıklı çalışmamızı yaptık ilerleyen süreçte duayen olan eski beden eğitimi hocalarımız  Gökman Tekin ve Haşim hocamı da misafir olarak alıp yine bizimle o ortamı teneffüs etmesini tekrar mutlu olmalarını istiyoruz”.

“GÖNÜLLÜ OLARAK ÖDEMİŞ’TE YETİŞMİŞ HENTBOLCULAR OLARAK ÖDEMİŞ’İ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

“Biz gönüllü olarak hiçbir bedel karşılığında amaç edinerek değil yalnızca Ödemiş’te yetişmiş hentbolcular olarak Ödemiş’i temsil etmek istiyoruz. Burada özellikle altını çizmek istediğim olay şu biz yalnızca Ödemiş’i Ege Bölgesinde ya da İzmir’de de değil biz Ödemiş’i şu an Türkiye’de Hentbol Federasyonun düzenlemiş olduğu turnuvalarda biz Türkiye genelinde Ödemiş’in adını duyuracağız. yani bizim yüklendiğimiz misyon amaç çok güzel bizi Ödemiş’in çok değerli vatandaşları, iş adamları, belediyemiz diğer işte kurumsal faaliyet gösteren her hangi kuruluş varsa hangi vatandaşımız varsa canı gönülden kucaklamalarını istiyoruz.Çünkü bizim maddiyat olarak hiçbir beklentimiz yok, manevi olarak bizim kucaklanmaya o enerjiyi o bize olan güvenmelerini arkamızda hissetmek istiyoruz. Bizim tek amacımız bu. şimdi veteran hentbol takımı denilince insanlar şunu kafasında şunu çağrıştırabilir. Bizim katılacak olduğumuz kulvar 35- 50 yaş arası bizim takımımızdaki şu an dinamik olan yaş arası 36 -37 yani biz istiyoruz ki bu bir günlük bir aylık bir yıllık yeni 2 yıllık olayı değil kardeşlerimin uzun soluklu yani bir 50 yaşına kadar bunu bu bayrağı ben önce başlattım taşımaya ben bundan sonraki süreçte kardeşlerime o bayrağı teslim ederek inşallah Ödemiş’te unutulan hentbol tekrar alt yapıdan canlandırılır ve biz çocuklarımıza yeni giden nesille bir şeyleri aktararak sürecin tekrar yaşanmasına ve Ödemiş’in tekrar eski başarılarıyla anılmasını istiyoruz”

“FUTBOLA SAYGIMIZ BÜYÜK AMA HENTBOL TAKIMIMIZA DA SAHİP ÇIKILSIN”

“Bizler burada bir araya gelmemizin en büyük amacı Ödemiş’i gittiğimiz yerlerde temsil edeceğiz. Bir başarı elde ettiğimizde Ödemiş’in ismi geçecek bu da bize büyük bir gurur yaşatacaktır. Ödemişli Spor severlerimizi desteğe bekliyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ