Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Cemil Tugay İESOB Başkanı Ata ile bir araya geldi

Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Karşıyaka Belediye Başkanı Adayı Yıldız Ünsal İşçimenler, Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ile Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, İESOB Başkanı Yalçın Ata’ya ziyarette bulundu. İESOB yöneticilerinin ve çok sayıda oda başkanının hazır bulunduğu ziyarette Başkan Ata,  Cemil Tugay’a  İESOB tarafından hazırlanan ‘Yerel Yönetimlerde Esnaf Sanatkarların Sorunları ve Çözüm Önerileri’ kitabını sundu.

Esnaf kesiminin yerel yönetimlerde temsil edilemediğini dile getiren İESOB Başkanı Yalçın Ata, Büyükşehir ve tüm ilçe belediyelerinin meclislerinde esnaf sanatkarlara yakın isimler görmek istediklerini söyledi. Ata, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde Esnaf Masaları ve Esnaf Daireleri kurulmasını gerektiğini de belirtti.

Yalçın Ata’nın düşüncelerine katıldığını kaydeden Cemil Tugay ise, ‘Gazeteci arkadaşlara başlık veriyorum. Yeni dönem İzmir’de ESNAFIN ALTIN DÖNEMİ olacak. Yerel yönetimlerde esnaf temsiliyeti doğru bir model. Şimdiden talebinizi yerine getireceğimizin sözünü veriyorum’ dedi.

Ziyarette hazır bulunan oda başkanları da yerel yönetimlere ilişkin sektörel sorunlarını dile getirdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ