Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi Öğrencileri  Kasap’ın sanat  atölyesini ziyaret etti

Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi Öğrencileri  Kasap’ın sanat  atölyesini ziyaret etti
Reklam

Ödemiş’in Eğitim Kurumlarından Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi Sanat Grubu Öğrencileri ve Öğretmenleri Derya Cömert ve Yılmaz Hazırcı ile birlikte Ödemiş’in ünlü ressamı Mustafa Ali Kasap’ın sanat atölyesini ziyaret etti.

ÖDEMİŞ AYHAN KÖKMEN FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ  RESSAM KASAP’A SORULAR YÖNELTTİLER.

Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi  sanat Grubu Öğrencileri ressam Kasap’a çeşitli sorular yönelttiler.

Ödemişli Ressam Kasap konuşmasında “Öğrenci olarak, işçi olarak, memur olarak herkesin bir görev sorumluluğu olmalı, bende o görev ve sorumluluğumu bir sanatçı, bir öğretmen olarak, bir ağabeyiniz olarak yerine getirmeye çalışıyorum. İstiyorum ki içinizden birisi bu sanat eğitimini buraya gelerek bir şeyleri öğrenmeli, yönlenmeli o benim için bir kazanımdır. Burada yetişen onlarca çocuklar resim öğretmeni oldular, grafiker oldular. Buraya öğretmen olarak geldiklerinde benim için en büyük gurur en büyük armağan budur. Kırmızı sevda, aşk, ihtiras, kan, bağımsızlık, yüksek tutkuları anlatan bir renktir. Sarı dikkat, bereket ve ışı anlatan bir renktir. Mor asaleti ve soyluluğu anlatan bir renktir. Beyaz, saflığı, temizliği, berraklığı anlatan bir renktir yani bütün renklerin hepsinin birer anlamı vardır.

Ben bu güne kadar sayısız resimler yaptım.  Sayısını bile hatırlamıyorum. Ayrıca Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde çeşitli resim sergilerinin yanında bazı Avrupa ülkelerinde de çeşitli sergiler açtım“ dedi.

Ressam Kasap ayrıca Öğrencilere  resim tanıtımının yanı sıra sazıyla ve sözüyle öğrencilere  mini bir konser sundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ