Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Geleneksel kan bağışı devam etti

Geleneksel kan bağışı devam etti
Reklam

Ödemiş’te İlçenin tanınmış esnaflarından olan Berkay Kıraathanesinin sahibi Mehmet Çetin tarafından 26. kez düzenlenen geleneksel  kan bağışına Ödemişli kan bağışçıları katılım gösterdi.

Ordu Caddesi üzerinde bulunan Berkay Kıraathanesinde gerçekleşen kan bağışında 80 kişi bağışta bulunarak Kızılay Kan İstasyonuna destek sağladılar.

“10 BİN KİŞİYE ULAŞASIYA KADAR BU KAN BAĞIŞLARINI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Ödemişli Kahvehane sahibi Çetin açıklamasında “Bilindiği üzere 2017 yılından bu yana her üç ayda bir düzenli olarak kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Buradaki en büyük temel amacımız her zaman Kızılay’a kan bağışı konusunda destek olmaktır. Yapılan kan bağış kampanyaları ile 2 bin 100 kişinin kan bağışında bulunmasını sağladık. Her sağlıklı bireyin kan bağışında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Ben her 3 ayda bir Kızılay’a kan bağışında bulunuyor ve insanları bu konuda teşvik ediyorum.  Bundan sonra da bu kampanyaların öncüsü olmaya ayrıca toplumda farkındalık yaratmaya devam edeceğim“ dedi.

Kan bağışı için gelenlerden Ödemiş Engelsiz yarınlar derneğinden Fuat Güntürk “Burada  ilçemizin örnek bir esnafı olan Mehmet Çetin ağabeyimiz  bu konuda topluma güzel bir mesaj vererek kan vermenin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Aslında baktığımızda  kan vermek herkesin asli bir görevi olmalıdır. Çünkü kan her zaman her an insana kazım olabilir. Bunun için de  her zaman kan  bağış kampanyalarını gerekirse beklemeden Kızılay Kan İstasyonuna giderek bu önemli görevi  yerine getirmemiz gerektiğine inanıyorum.”dedi.

Kan bağışında bulunanlardan emekli Ali Çetin “Bizler  bu kampanyayı Mehmet Çetin’in sosyal medyadan duyurusuyla buraya gelerek  kan bağışında bulunuyoruz. Burada Çetin böyle bir girişimle hiçbir maddi beklenti içinde olmadan güzel bir farkındalık yaratıyor” dedi.

Bu yıl 26. Kez tertip edilen Kan bağışı kampanyasında ayrıca  katılan gönüllü kan bağışçılarına  Çekiliş sonucunda 5 kişiye 10 kilogramlık patates, 3 kişiye kuş kafesi ile beraber muhabbet kuşu, 10 kişiye bir paket helva, 6 kişiye bir paket lokum, 20 kişiye kıyafet, 4 kişiye vesikalık fotoğraf çekimi, 2 kişiye lokantada akşam yemeği, 2 kişiye köfte ekmek, 3 kişiye bisküvi ve bakkaliye eşyaları verilirken  yapılan çekiliş sonrasında hediyeler  Kahvehane sahibi Çetin tarafından hediyeler tek tek gönüllü bağışçılara verildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ