Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Projelerimizle geliyoruz!

Projelerimizle geliyoruz!
Reklam

CHP’li Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Turan Projelerle birlikte geldiklerini belirterek hedefledikleri projeleri geniş kapsamlı dile getirdi.

Başkan Adayı Turan “Denize uzak konumdaki ilçemizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak. Ödemiş’in önemli soluk alma alanlarından 125. Yıl Kültürpark’ı yeniden vitrine çıkartmak üzere yüzme havuzunu su parkı konseptiyle genişletip yenileyeceğiz. Kırsal mahalelerimize seyyar yüzme havuzlarıyla kursları taşıyacağız.Ödemiş’te kadınlarımızın evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri, gıda ürünlerini ekonomiye kazandıracakları “Kadın Emeği Kampüsü” şehrimizin kalbinin attığı merkezlerden Salı Pazarı bölgesinde Çilek Sokağı’nda hayata geçirilecek. Ödemişli kadınların kurduğu üretim kooperatifleri desteklenecek.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Meslek Fabrikası’nın Küçük Menderes havzasındaki eğitim üssü Ödemiş’te kurulacak. Meslek Fabrikası sayesinde kadınlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarının yanı sıra Ödemiş Sanayi Sitesi’nin ve fabrikaların ihtiyaç duyduğu ara eleman eğitimi ile gençlerimize yeni iş kapıları açılacak.Belediyemiz bünyesinde Engelsiz Yaşam Merkezi kurarak bu birimimizle, 99 mahallede engel tanımayan bireylerimizin ve ailelerinin bir telefon kadar yakınında olacağız. Engelsiz Minibüs uygulamamız hayata geçirilecek. Otizm Spektrum tanısı konulmuş, otizmli bireylere ve ailelerine uzman psikologlar, sosyologlar ve fizyoterapistler eşliğinde ücretsiz destek vermek üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tohum Otizm Vakfı ile işbirliğiyle Otizm Destek Merkezi kurulacak.Sosyal Belediyecilikte “Efe Kart” dönemini başlatacağız. Ödemiş’te ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın belirli bir limit dahilinde ihtiyacı olan temel gıda ve tüketim malzemelerini yerel esnaflarımızdan almalarını sağlayacağız. Esnaf odalarımızla işbirliği protokolleri yapacağımız bu projede alışverişlerin mutlaka yerel esnaftan yapılması sağlanacak.

“ÖDEMİŞ AŞEVİ” İLE KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK “

“Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ilçemizde kimse yatağa aç girmesin diye hayırseverlerimizle el ele verip Ödemiş Mutfağı Aşevi’ni kuracağız. Maddi ve fiziki durumu yemek yapmaya elverişli olmayan hemşehrilerimizin yanında olacağız.Yılın neredeyse tamamında güneşten nasiplenen Ödemiş’te yenilenebilir enerji teknolojilerinden yararlanıp Belediyemize ait uygun durumdaki arazilerde Güneş Enerjisi Santralleri kuracağız.Ödemiş’te sokaklarda ve parklarda başı boş yaşayan sevimli dostlarımız köpek ve kediler için belediyemize ait bir arsada İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile beraber geniş çaplı “Pati Köy” oluşturup Belediyemizin mevcut Hayvan Barınağı’nı buraya taşıyarak operasyon imkanlarını artıracağız.Ödemiş’in şehir merkezinde geniş çaplı çalışma gerektirmeyen basit asfalt, kilit taş onarımları, temizlik ve park bahçe çalışmaları için Hızlı Çözüm ekibi kurarak etkin ve hızlı çözümler sağlayacağız. Vatandaşlarımız bu ekibe bir telefonla ulaşabilecek. Kapatılan belde belediyesi binaları Ödemiş Belediyesi Yerinden Hizmet Müfrezelerinin merkezi olacak. Eski beldelerimizdeki şantiyeler güçlendirilerek çevresindeki kırsal mahallelere de hitap edecek şekilde etkin ve yerinden hizmet sağlanacak. Belediyemizin işlettiği Bademli Şehit Asteğmen Coşkun Kale Barajımızın kapasitesinin üstünde olan fazla suyun akıp gitmesi yerine sulama projelerine kazandırılmasını sağlayacağız.

“SÜS BİTKİSİ ÜRETİCİMİZE TAM DESTEK”

“Ödemişimizin üretimde ön planda olduğu süs bitkileri sektörü tanıtımda da markalaşmada da ön planda olacak. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nin fuar konseptiyle daha geniş katılıma sahip olması sağlanacak. Ulusal ve uluslararası alanda tanıtım yapılacak.

Belediyemize ait Otamış Üretim Fidanlığında ilçemizdeki üreticilerimizin ihtiyaçlarına uygun anaç çelik üretimi yapılacak” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ