Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulundan 100 yılda yüz değer projesi

Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulundan 100 yılda yüz değer projesi
Reklam

Ödemiş Hasan Erdem ilkokulu ve Ortaokulu  tarafından  Ödemiş Kaymakamlığının “Yarınlara iz bırak” projesi kapsamında okulumuzda uyguladığımız “100 yılda 100 değer” projesi  “ Tanıtımı Ödemiş Belediyesi Kültürpark karşısındaki Nikah salonunda gerçekleştirildi.Okulun  Öğretmen ve Öğrencilerin hazırladığı Proje büyük ilgi topladı.

“HATİPOĞLU HASAN ERDEM İLKOKULU VE ORTAOKULU AİLESİ OLARAK YARINLARA AYAK İZLERİMİZİ BIRAKALIM İSTEDİK“

Ödemiş Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ayşe Soyla Projenin tanıtım toplantısında konuşmasında “Ödemiş İlçe Kaymakamlığının  himayelerinde ilçemizde başlatılan “Yarınlara İz Bırak Projesi” çerçevesinde Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulu ailesi olarak yarınlara ayak izlerimizi bırakalım istedik ve okulumuz bünyesinde 5 proje ile “Yarınlara İz Bırak” projesine dahil olduk. Özel eğitim sınıfı öğrencilerimiz “İnci Dişler” projesi ile, 4. Sınıf öğrencilerimiz “Masalları Anlatıyorum” adlı projesi ile, 5. Sınıf öğrencilerimiz özel öğrencilerimizle ortak  “Renklerin Kaynaşması” adlı projeler ile yarınlara iz bırakmaya çalıştılar.

Ayrıca bugün sizler ile paylaşacağımız Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması nedeni ile “100 Yılda 100 Değer” ve “Türkülerle Yarınlara” projelerimiz ile kalıcı izler bırakmak için yola çıktık.

Bu projelerimizin gerçekleştirme aşamasında 150 den fazla öğrencimiz bizzat görev aldılar. 100yılda 100 değer projemizin uygulama aşamasında tarlada çalışan Hatice teyzenin, trende yolculuk yapan gençlerimizin, kahvede yorgunluk atan Ali amcanın, camide namazını eda eden büyüklerimizin, gün yapan teyzelerimizin, fabrikada çalışan işçilerimizin yüreğine dokunduk.

Türkülerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına oluşturduğumuz 100. Yıl koromuzda da annelerimiz çocukları ile birlikte türküler söylediler. Annelerimiz bu türkülerimizi ailenin diğer fertleri ile paylaşarak türkülerimizin daha geniş alanda söylenmesine vesile oldular.

“Renklerin Kaynaşması” projemiz ile 5. Sınıf öğrencilerimiz özel öğrencilerimiz ile tıpkı renkler gibi kaynaşarak güzel eserler ortaya çıkardılar. Ve girişte açtığımız standımızda siz değerli misafirlerimizin beğenisine sundular.

Projelerimizin yürütülme aşamasında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze,Ödemiş Belediye Başkanlığına,Devlet demir yolları bölge müdürlüğüne Ulussan mandıraya,Üç Konak İlkokulu müdürü Mehmet Yunus Tüylü’ye ve tüm velilerimize teşekkür ediyor sizleri projelerimizin sunumu ile baş baş bırakıyor, iyi seyirler diliyorum.

Sayın kaymakamım projelerimizin sunumu sona ermiştir. Sizlerin huzurunuzda velilerime öğretmenlerime ve öğrencilerime tekrar teşekkür ediyor duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız ve velilerimize katılım belgelerinin takdimi için mikrofona davetimi arz ederim.Ödemiş belediye başkan vekilimizi ve İlçe Milli Eğitim müdürümüzü de belge takdimi için sahneye davet ediyorum.“dedi.

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy Ödemiş Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda Yarınlara İz Bırak “ Projesi kapsamında yer alan Öğrenci ve Öğretmenleri tebrik etti. Yapılan konuşmaların ardından Öğrencilere belge takdimi gerçekleştirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ