Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Akşahan Sonsuzluğa Uğurlandı

Reklam

ÇYDD ÖDEMİŞ ŞUBE BAŞKANI ÜMRAN ATEŞ “DEĞERLİ YOL ARKADAŞIMIZ  AKŞAHAN’I KAYBETTİK “

ÇYDD  Ödemiş Şube Başkanı  Ümran  Ateş  ÇYDD’de Eski  başkan  ve emekli öğretmen  Ömer  Akşahan’ı kaybetmenin  büyük üzüntüsünü  yaşadıklarını ifade eden  Başkan  Ümran Ateş “Yedi yıldır sürdürdüğü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi Yönetim Kurulu başkanlığını kısa bir süre önce sağlık sebebiyle bırakan eğitimci,yazar ,Tmolos dergisinin sahibi Ömer Akşahan’ın vefatını öğrenmiş bulunmaktayız. Tüm dostlarımıza, sevenlerine, Çağdaş Yaşamlılara ve ailesine başsağlı dileriz. ÇYDD Ödemiş Şubesi yönetim  kurulu  olarak derneğimize  her  zaman  büyük katkıları olmuş  değerli öğretmenimiz   Akşahan’ı   ebediyete  uğurlamanın  büyük bir üzüntüsü içindeyiz.” dedi.

ÖMER  AKŞAHAN  ve ÇALIŞMALARI  HATIRA OLARAK KALDI

Önceki  gün ölümü  büyük  üzüntü  yaratan  Akşan MEB’de yöneticilik ve öğretmenlik yaptı.5 yıl Almanya’da öğretmen olarak çalıştı. 30 yılı aşkın süredir yazı çalışmalarını sürdürmektedir. Ödemiş Efe Dergisi yazı işleri müdürlüğü, Almanya’da Gemeinsam adlı Almanca bir yayın yaptı. Bir çok edebiyat dergisinde şiirleri, öykü ve denemeleri yayınlanmıştır.

AKŞAHAN’IN ESERLERİ

1998’de yayımladığı ‘Şiir Üşüdü’ adlı şiir kitabının yanısıra, MEB tarafından tavsiye edilmiş ‘Nasıl Çalışalım? Nasıl Başaralım? ‘ adlı eseri Egebank tarafından yayımlanmıştır.

Ödemiş  Kent  Konseyi Başkanı   Mehmet  Taşlı “Değerli Yol arkadaşımız Ömer Akşahan’ı kendi dizeleri ile sonsuzluğa uğurluyoruz. Bu  duyduğumuz  ölüm haberi bizleri derinden üzmüştür.  Kendisi  son  derece eğitim gönüllülüğünün  yanında emeklilik  hayatından sonra da başarılı  projelere  imza atmıştır. Bizlerde  kendisini  yazdığı şiirlerle, kitaplarla ve  başarılı  çalışmalarıyla  anacağız.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ