Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ak Parti Ödemiş İlçe Kongresi Ertelendi

Reklam

Ak  Parti  Ödemiş İlçesinde daha önceden alınan karar  gereği 11 Nisan  2020 tarihinde  yapılması  planlanırken ülke  genelinde  yaşanan  Korona  Virüs salgını  nedeniyle  Ak Parti  Kongreleri  Türkiye  genelinde iptal edildiği  duyurusu yapıldı.

AK PARTİ  ÖDEMİŞ İLÇE BAŞKANI  DELİBALTA “ŞU ANDA GÖREVİMİ  SÜRDÜRÜYORUM.”

Ak Parti  Ödemiş  İlçe Başkanı Şerif Delibalta  11 Nisan  2020   Tarihi  olarak planladıkları  Ak Parti  Ödemiş İlçe  Kongresi öncesi  İlçe Başkanlığından  bırakma kararı almıştı.

Başkan  Şerif  Delibalta  yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere   Ülkemizin ve bazı dünya  ülkelerinin Korona Virüsüne karşı  mücadelesi  nedeniyle  Ak Parti  Genel Merkezimiz  tarafından alınan kararla  bizim de yapacak olduğumuz   İlçe Kongremizde iptal oldu. Hangi tarihte  yapılacağını  tam olarak  bilemiyorum. O bakımdan  şu anda mecburi  olarak  yine  İlçe Başkanlığı  görevindeyim. Ancak daha önceden benimde belirttiğim gibi  ben görev almayacağım. Yeni  gelecek arkadaşımıza şimdiden  görevinde  başarılar  diliyorum.” Dedi.

“DEVRETME  VEYA  BAŞKASI YAPSIN DİYE BİR ŞEY OLMADIĞI  İÇİN GÖREVİ SÜRDÜRMEK ZORUNDAYIM “

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı  Delibalta “Parti ilçe başkanlıkları ancak kongre ile  devredilir.  Bu  konuda  şu veya bu yapsın  diye bir şey parti tüzüğünde olamaz. Ben kongre  öncesinde görevi bırakıyorum. Kararını daha  önceden almıştım.  O bakımdan  şu anda  görevime devam ediyorum. Önümüzdeki süreçte  yapılacak  olan Kongrenin de bir an önce  tarihinin  belli olmasıyla birlikte bunu kamuoyu ile paylaşacağız.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ