Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ülük “Her Vatandaşa Doğrudan Destek Önerimiz…”

Reklam

Demokrat  Parti İzmir Eski  Belediye Başkan  adaylarından Tarcan  Ülük çözüm önerileri konusunda bilgiler verdi.

İzmir’in eski dönem Belediye Başkan  adaylarından  Ülük “Amerika’yı yeniden keşfetmiyoruz. Var olan fiktif ekonomik düzene göre Hukuki gerçekçi ve sıfırdan kaynak yaratan, ivedi çözüm öneriyoruz. Önerimiz ABD’nin şimdiye kadar yaptığından daha hukuki ve daha gerçekçi. Yeter ki Türk gibi düşünüp, Türk gibi bakıp, Türkçe okuyup, Türkçe yanıt verebilelim.

Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Ülük “Dört kişilik her aileye böylece 60.000 TL ödenecektir Salgın ödemesi olarak. Bu sonuç ile Türkiye ekonomisi krizi fırsata dönüştürmüş olacaktır. Siyaseten de kazanacaktır. Vatandaşın cebine giren para yurt içi katma değeri büyük oranda arttıracaktır. Bu paranın ekonomik karşılığı olduğu için Enflasyon vb ekonomik zararı da olmayacaktır. Planın işlemesinde Adalet Bakanlığı-Maliye Bakanlığı-Ticaret Bakanlığı ve Dış işleri Bakanlığı ile TBB ve Barolar aktif ödevli olacaktır.

 Uygulayıcısı da öncelikle Avukatlar olacaktır. Bilindiği üzere Çin Devletinde başlayan ve 194 ülkeye Çin Devletinin gönderdiği turistler ile Dünya üzerine yayılan Covid-19 virüsü tüm Dünyayı sağlık alanında felce uğratmış ve bu durum ekonomik dar boğaza da yol açmıştır. Şimdiden 81 ülke IMF’den borç talep etmektedir. Krizin Türkiye ye total zararı ayrı bir başlık olsa da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da doğrudan etkilediği sabittir. Evde kalması önerilen vatandaşın ardında durabilirse Devletimiz o derece kriz döneminden güçlenerek çıkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15.000×81.000.000= 1.215.000.000.000 TL:6,4=190 milyar Dolar vatandaşına dağıta bilirse bu dönemden çok ciddi güçlenerek çıkabilecektir. 190 milyar doları karşılığı olur ise TL olarak basmak ve dağıtmakta mahsur olmayacaktır. Bu her vatandaşa 15.000TL ve dört kişilik aileye 60.000 TL Türkiye’nin ekonomik dengesini bozmadan, karşılık yaratarak dağıtması anlamını taşır ki Türkiye milli birliğini tesis ederek bu süreci en güçlenerek geçiren Dünya Devleti olur. Bu 190 milyar doları karşılık olarak Türkiye nereden bulacaktır? Peşinen söyleyelim hukuki karşılığını yaratacaktır eğer hukuki tedbir önerimiz kabul görür ise. (190 milyar dolar karşılık yaratacak başka kaynaklarında olduğunu not ederek Hukuki karşılığı izah edelim)

Ancak Nisan ve Mayıs aylarında toplumsal hareketliliğin az olması da ayrı bir avantajdır. İlk yapılacak olan TCMB’sı 1.215 (Birtrilyonikiyğzonbeşmilyar) TL basıp TC numaraları üzerinden bu parayı Kamu Bankalarında tanımlanacak 81 milyon hesaba yatıracaktır.)Bu bedel üzerine konulacak hertürlü icra işleminden istisna olduğu salgın önlemi yasal düzenlemesi ile de ilan edilecektir. Vatandaştan parayı bankadan çekerken TC Devletini bireysel olarak “İbra” ve “HMK 125’e göre dava konusunu lehe sonlanması halinde temlik ettiğine dair” matbu belge alacaktır.TBB ve Avukatlar ile işbirliği ve Adalet Bakanlığı genelgesi ile Çin Devletinin Korona salgınında vatandaşlarını Dünyanın 194 milletine göndermesindeki kusurunun bir haksız fiil kabul ederek T.C mahkemelerinde açılacak hertürlü maddi-manevi tazminat davalarını Yargı muafiyeti dışında tutarak,Adli yardım ile açılmasının ve seri yargılamanın uygulanmadı temin edilecektir.Alınan ilamların UYAP üzerinden icraya konulması temin edilerek kamunun temlik aldığı bu alacakların Varlık yönetim şirketlerince,kamu müteahhitlerince,enerji şirketlerince,Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerince ve bir kısım maden ve bir kısım özel sektör bankası tarafından temlik alınması “salgın önlemi tedbir ödemesi olarak zorunlu tutulacaktır. İlamların icrasının infazı için Çin Devleti garantili fonlara ve tenfiz uygulamasını da kamu gücü ile takip etme taahhüdü verilmesi gerekecektir. Kaydi ilam alacağı bu şekilde 300 milyar doları geçecektir. Vatandaşa dağıtılan paranın kaydi karşılığı olacak, Ekonomi büyüyecek,dolaylı ve doğrudan vergiler ile dağıtılan paranın %40’ı hazineye altı ayda dönecektir. Ekonomik büyümeye doğrudan katkı koyacak bu bedel dış ödeme dengesinde de lehe bir tablo çizeceğinden malşye ye takribi 400 milyar dolarlık bir katma değer kazandıracaktır.ABD’nin uyguladığı (Suudi Arabistan,petrol ülkeleri ve şimdi de Çin’e yönelik) uygulamasının hakkaniyetli,ayağı yere basan ve Dünya ekonomik sistemine uygun hukuki bir benzerinin uygulanmadı aklın yoludur.Ciddiye alınırsa bu planın detaylarını,olası etkilerini kapsamlı izah edebiliriz.Ancak burada ki en önemli nokta her Türkiye Cumhuriyeti DevletiVatandaşının hiçbir süreç beklemeden derhal ekonomik katkıya kavuşacak olmasıdır.Yani her vatandaş hiç beklemeden 2.250 ABD doları Devletten bir doğrudan katkı alarak kriz dönemini atlatabilecektir.Unutmayın önerimiz bir hibe değildir.Devletin vatandaşının hakkını almasını sağlayacak koşulları oluşturmasından ibaret gerçekçi bir tablodur.Umarım bunu derhal izah ederek uygulatacak bir ortak aklı yaratabiliriz.”dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ