Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tüm Uyarılara Rağmen Sosyal Mesafe Dinlenmiyor

Tüm Uyarılara Rağmen Sosyal Mesafe Dinlenmiyor
Reklam

Türkiye ve Dünya ülkelerini  tehdit eden Korona  Virüs Salgınına (Covid 19) karşı çeşitli uyarılarla birlikte, yaşanan  virüs salgınıyla mücadele  aralıksız devam ederken, Ödemiş İlçesinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin  sık sık  uyarılarına rağmen,  Akıncılar  Mahallesi  Gazi Caddesi üzerinde Ziraat  Bankası önünde  bekleyen vatandaşlar sosyal medya mesafesini adeta hiçe saydılar.

Ödemiş’te çekilen bu  fotoğraf karesinde gerek banka önündeki kuyrukta, gerekse bankamatik önündeki vatandaşların birbirine yakın  temasları, yaşanan  virüs  salgınına adeta davetiye çıkardı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLERİNİN UYARILARINA  RAĞMEN  VATANDAŞLAR BUNA  UYMUYOR

Ödemiş’te alınan  bir takım tedbirler çalışmalarına  rağmen, bazı vatandaşlar  yaşanan  tehlikeyi hiçe  sayarken, İlçenin  Gazi   Caddesi yolu üzerindeki bankamatik önünde vatandaşların   kalabalık ve iç içe durdukları  görüntüsünün  yanı sıra, aynı benzer  görüntü ise  Umurbey  Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Gediz Elektrik Tahsilat merkezinde  ve yine aynı cadde üzerinde bulunan Ödemiş PTT Hizmet Binası önünde  vatandaşların  sosyal mesafe olan 1 metre kuralına uymamalarının yanında bazı vatandaşlarında  maske takmadıkları  görüldü. Ödemiş  İlçe  Emniyet  Müdürlüğüne bağlı  ekiplerin de  bu konuda  sık sık anonslu  uyarısına  rağmen  vatandaşların  buna aldırış etmemesi, adeta  bu konudaki  virüs  salgınına adeta davetiye çıkarıyor.

YETKİLİLER UYARIYOR

Corona virüsünden korunmanın en etkili yollarından biri kişisel hijyenin yanı sıra sosyal mesafeyi mümkün olduğunca en alt düzeye indirmek ve sosyal izolasyon için alınan önemlere uymak. Peki, Sosyal mesafe nedir, kendini izole etmek ne demek? Sosyal izolasyon için alınan önlemler neler ? Sosyal mesafe, çok önemli bir önlem çünkü Covid-19 hastalığına yol açan koronavirüs enfekte olmuş bir insan öksürdüğünde havaya saçılan virüs yüklü zerrecikler yoluyla yayılıyor. Dünya Sağlık Örgütü sosyal mesafe için mümkün olduğunca evden dışarı çıkmamayı tavsiye ediyor. Fakat mutlaka çıkılması gerekiyorsa insanlarla aranızda en az 1 metre mesafe koymanızı öneriyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ