Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Doktorun Büyük Başarısı

Reklam

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Göçen’in başkanlığında, 9 Mart 2020’de, Manisa C.Ü.’de İlçemiz Bademli Ortaokulu Müdürü Ramazan Göçen Bademli STEM,Urfa Genç STEM’in de bulunduğu Çalıştayda, taslak kitap, bütün taraflara tanıtılmış kitaplaşma startı verilmesinin  ardından Proje  başarıya ulaştı.

“ÇOCUKLAR İÇİN YAPAY ZEKA KİTABI BAKANLIK KANALIYLA TÜM İLLERE YAYILACAK”

Ödemiş’in  gurur kaynağı olan ve   babası  Ramazan  Göçen’den aldığı   eğitimcilik  başarısından sonra  Öğretim Üyesi  olmayı  başaran  Harran Üniversitesi  Öğretim Üyesi  Ödemişli  Dr. Ahmet  Göçen “Avrupa Birliği projesi “Artificial Intelligence Education For Children” çalışmasıya İrlanda, İngiltere ve Türkiye’den oluşan uzman ekip ile eğitimde yapay zeka harekatı başlatıldı. MEB YEĞİTEK, Harran Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından yürütülen  çalışmaya Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü pilot il olarak ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda, Urfa STEM’den Abdurrahim Sargın ve Harran Üniversitesinden öğretim üyesi Dr. Ahmet Göçen ile yazılan “Çocuklar için Yapay Zeka” kitabı alanda ilk olma özelliğini taşıyor. Toplam bütçesi 151.000 Avro olan ve dokuz ortaklı Proje çıktıları, Şanlıurfa’dan sonra Bakanlık kanalıyla, tüm illere yayılacak.” dedi.

Urfa STEM’de Uzman Eğitimci Abdurrahim Sargın “Üzerinde aylardır çalıştığımız bu kitabımızı henüz basamadık, ama çocuklarımız için, eğitimcilerimizin istifadesine e kitap (pdf)olarak sunmaktan,gurur duyuyoruz.Bütün paydaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

PROJENİN  DETAYLARI

Strengthen Economic Prosperity: Promoting Innovation and Fostering Entrepreneurship alanında USE EMBASSY GRANT 2020 kapsamında desteklendi.

Eğitimde Yapay Zeka ve Astrofizik adlı projede toplam 560 öğretmen ve öğretmen adayına Rochester Institute of Technology (ABD) ve Harran Üniversitesi Araştırmacıları tarafından verilecek eğitimler ile öğretmen yetiştirime alanında yapay zeka ve astrofizik eğitimi konusunda bir farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir. Yaklaşık yarım milyon tl bütçesi olan projede 2 adet donanımlı Yapay Zeka ve Astrofizik atölyesi kurulacak olup Dr. Tansu Daylan, Dr. Selçuk Topal gibi Türk araştırmacılar dışında ortak olduğumuz ABD, İsveç kökenli kurumlardan araştırmacılar ülkemizde bu çalışmalara bizzat katılarak destek verecektir.

Avrupa Birliği projesi “Artificial Intelligence Education For Children” çalışmasıya İrlanda, İngiltere ve Türkiye’den oluşan uzman ekip ile eğitimde yapay zeka harekati başlatıldı. MEB YEĞİTEK, Harran Üni, Manisa Celal Bayar Üni tarafından yürütülen  çalışmaya Şanlıurfa İl MEM pilot il olarak ev sahipliği yapıyor, bu kapsamda Urfa STEM ve Harran Uni öğretim üyeler ile yazılan Çocuklar için Yapay Zeka kitabi alanda ilk olma özelliği taşıyor. Toplam bütçesi 151.000 Avro olan ve 9 ortaklı Proje çıktıları Şanlıurfa’dan sonra Bakanlık kanalıyla tüm illere yayılacak.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ