Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcük’te İpek Böcekçiliği Projesi

Reklam

Ödemiş’e bağlı  Gölcük Mahallesinde İpek  Böcekçiliği  konusunda daha önceden yeri  ayrılan bayanlara  yönelik İpek  Böcekçiliği evinin hizmete girmesinin  ardından  Gölcük Mahallesinde  projeye  dahil  olan  bayanların  larvaları  mahalleye ulaştı.

ERİŞ “İPEK BÖCEKÇİLİĞİNE YÖN VERECEĞİZ.”

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş “Zorlukları umut ve dayanışmayla aşacağız. Gölcük  Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ipekböcekçiliğinin canlandırılması projemiz için Bursa  Koza -Birlik tarafından sağlanan yedi kutu larvamız artık İpekböceği  evimizde kadın çiftçilerimize emanet. Tırtıldan ipeğe giden emek dolu bu yolculuk bu zor günlerde hepimize ilham ve umut verecek. Gölcüklü kadın çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum. İnanıyorum ki unutulmaya  yüz  tutan ipek  böcekçiliği  Ödemiş ve bölgesinde canlandırmak için  elimizden gelen   gayreti  göstereceğiz.” dedi.

Gölcük Mahallesi  muhtarı Ferit  Aynalı “Mahallemizde  daha önceden temeli atılan  ve unutulmaya  yüz tutan  ipek Böcekçiliği  konusunda  adımlar atılmıştı. Larvalar  mahallemize ulaştı.  Önümüzdeki  günlerde mahallemizde İpek   Böcekçiliği konusunda  güzel gelişmelerin  yaşanacağına inanıyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ