Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kaymakçılının Baklasına Büyükşehir Sahip Çıktı

Reklam

İzmir  Büyükşehir  Belediyesi Başkanı  Tunç Soyer  ve  Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer’in birlikte  yürüttüğü  çalışmalar kapsamında Kaymakçı  mahallesinde  üretilen baklanın  Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile Kaymakçı’da faaliyet gösteren Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Kaymakçılı üreticilerden alınması  sağlandı.

Büyükşehir Belediyesinin Kaymakçı Mahallesindeki  Kooperatif aracılığı  ile Bakla alımlarını  gerçekleştirdiğini  dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş  “Bu zor günlerde Kaymakçılı Bakla   üreticilerimizin emeğinin tarlada kalmasını Kaymakçı   Tarımsal Kalkınma Kooperatifi aracılığıyla alım yaparak önleyen İzmir Büyükşehir Belediyemiz,sağlık  dolu bu ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Hem üreticimizin hem de ihtiyaç sahibi vatandaşımızın derdine, derman olan, yüzünü güldüren Tunç Soyer başkanımıza teşekkür ediyoruz. İşte İzmir   Dayanışmasının  bu en güzel  örneğidir.” Dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN ÜRETTİĞİ BAKLALAR 10 GÜN BOYUNCA  KOOPERATİF ARACILIĞI İLE ALINACAK”

İzmir Büyükşehir Belediye  Ödemiş Yerel Hizmetler  Koordinatörü Hikmet  Güriş “Büyükşehir  Belediye Başkanımız  Tunç  Soyer’in  2. Cemre ismini verdiği  yerel üreticiye destek ve  aynı zamanda bazı ihtiyaç  sahibi insanlara  alınan  üreticilerin  hiçbir maddi menfaat beklenmeksizin  dağıtılması ön görülmektedir. Bu kapsamda  Büyükşehir  Belediyesi  buradaki  faaliyetlerini  sürdüren  Kaymakçı   Tarımsal  Kalkınma  Kooperatifi aracılığıyla  alınması  sağlanacaktır. Ve bu  alınan  baklalar  Büyükşehir  Belediyesine  ulaştıktan sonra  da ihtiyaç sahiplerine verilecektir.” dedi.

“HİÇ BİR ÜRETİCİNİN HAKKI YENİLMEYECEK”

Büyükşehir  Belediyesinin  Kaymakçı  Mahallesindeki  Kooperatif aracılığıyla ürünlerin  alındığını  dile  getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi  Yerel Hizmetler  Koordinatörü Hikmet Güriş  “Büyükşehir  Belediyemiz Kaymakçı’daki  Bakla  üreticilerinin  ürettiği  baklaları  piyasanın üstündeki fiyatla  almayı  hedeflemektedir.  Buradaki amaç  yerelde  üreticiyi   kalkındırma modelidir. Bu konuda  Büyükşehir  Belediye  Başkanımız Tunç Soyer  2. Cemre  kapsamında  bunun  daha önceden  vaatlerini vermişti. Şimdi de bu projeyi  hayata  geçiriyor.” dedi.

“BAKLA’DAN SONRA SIRA BEZELYE’DE”

İzmir Büyükşehir  Belediyesi  Yerel Hizmetler  Koordinatörü Hikmet Güriş “Şu anda  Kooperatif aracılığıyla yaklaşık  10 gün  boyunca baklalar  alındıktan sonra  Bezelye alımları  başlayacaktır.  Büyükşehir  Belediyemiz   nerede  üretici varsa hepsine destek  vermeyi  planlamaktadır. Bölgemizde alınan  bakla ve bezelye  alımlarının  Kaymakçı  mahallesindeki  üreticilerimizin  yüzünü  fazlasıyla  güldürecektir.  Önümüzdeki 10 günlük  süreç sonucunda 65 bin  ton  toplamda  Bakla alınması  planlanmaktadır.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp    

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ