Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

SAL Güney Grubunda Sürpriz Takımlar Bekleniyor

Reklam

İzmir   Süper  Amatör  Küme  Güney  Grubunda, maçların  tamamlanırken,  grupta  Play-Off oynayacak  takımlardan  bir üst lig  olan  Bölgesel  Amatör Lige (BAL) çıkacak  takımların   maçlarının  tarihi  beklenirken,  gruba  geçtiğimiz yılda  Bölgesel  Amatör  Ligde mücadele eden Ege  takımlarından  Torbalı  Spor’un mücadele verdiği  10. Grupta  15 puanla son  sırada  bulunurken, takımın  bu gruptan  düşmesiyle  birlikte  muhtemel  olarak Süper  Amatör  Küme  Güney Grubunda Ödemiş Spor, Tire  Spor   ve Bayındır Spor’un da  Play-Off  maçlarında  bir üst lige  çıkmaması  durumunda aynı  grupta  buluşması  bekleniyor.

2. LİG   VE  3. LİG  TADINI ALAN  TAKIMLAR  BUGÜN  SÜPER AMATÖRDE

Geçmiş  yıllarda  Ödemiş Spor, Tire Spor, Torbalı  Spor  takımları  eski  yıllarda  3. Lige kadar yükselmelerine  rağmen son  yıllardaki  takımların  bir takım  maddi  desteklerden  yoksun olması, bunun  yanında   eski  yıllardaki  havasından uzak  kalması  neticesinde   İzmir’in geçmiş yıllardaki  3 başarılı  takımı  olan  Ödemiş Spor, Tire  Spor  ve  Torbalı  Spor  muhtemel  olarak Bayındır Spor’un da bir üst lige çıkamaması  durumunda aynı  grupta  mücadele  etmesi bekleniyor.

TİRE  SPOR  İDDİALI GELİYOR

Süper  Amatör Ligin  misafir  takımı  olan  ve  mücadele  ettiği  İzmir 1. Amatör  Kümeden  Şampiyonluğunu ilan etmesiyle bir  üst lige çıkan  Tire  Spor takımı  Tire Belediye  Başkanı  Salih  Atakan  Duran’ın  aldığı karar  doğrultusunda, 3.  Ligde  mücadele eden  Tire  1922  takımının  isim hakkını  İzmir’deki  bir  takıma  verdikten  sonra diğer  mücadele eden takımın  Bal ligi ve daha  sonra 3. Lige  kadar çıkması   gerekli destek sözü vermesinin  ardından Tire  Sporda, diğer takımlarda  olduğu gibi  araya  Korona  Virüs salgını nedeniyle sessizliğini  koruyor.

ÖDEMİŞ  SPORDAN  ÇIKIŞ  BEKLENİYOR

Süper  Amatör  Güney  Grubunda geçtiğimiz  sezon bir türlü istediği sonuçları alamayan  ve bunun  yanında  bir takım  teknik  direktör  değişikliklerinden sonra  son olarak  tecrübeli teknik adam  Mahmut Arslan’ın takıma  getirilmişti. Takımda bir yükseliş  yaşanmasına  rağmen  Kırmızı  Lacivertli  takım  istediği   Şampiyonluk ve Play- Off maçlarını oynama  şansını  elde edemezken,  Ödemiş  Sporlu taraftarlar  takımdan önümüzdeki sezonda  bir çıkış  beklediklerini  geçen  seneye  göre  gruba  bazı sürpriz  takımların  gelmesiyle grupta   bazı güçlü  takımların olabileceğinin dikkat çekerek  Ödemiş’in tek  takımına  desteğin  ve ilginin  daha çok verilmesini istediklerini ifade ettiler.

ÖDEMİŞ  SPORDA ŞANS  VERİLEN  GENÇLERE  BU SEZONDA  YER  VERİLMESİ  BEKLENİYOR

Ödemiş spor da, geçen  sezonda  takımın  bir çoğunluğunun  dışardan   yapılan  transferlerle   takıma kazandırılırken,   takımın  tecrübeli  teknik  direktörü  Arslan’ın  takıma gelmesiyle  birlikte    Ödemiş’in   yaklaşık  5, 6  ayrı  genç  futbolcusuna  ağırlık vererek  takımda  yer verirken,   Ödemiş sporun  daha önceden duyurduğu  alt yapı çalışmaları da, yaşanan Korona  Virüs salgını  nedeniyle   alt yapı çalışmaları  başlatılamadı.

Haber : Turgay Konuralp 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ