Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eriş “Gerekli Önlemleri Ve Çalışmaları Yapıyoruz.”

Eriş “Gerekli Önlemleri Ve Çalışmaları Yapıyoruz.”
Reklam

Ödemiş  Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  Türkiye ve Dünya  ülkelerini tehdit eden  Covid-19  salgınına  karşı  büyük bir mücadele  verdiklerini  vurguladı. Ödemiş  Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş “Ülkemizde  ve bazı dünya  ülkelerinde olduğu gibi   yaşanan  Korona  Virüs  salgına gerekli  mücadeleyi  sürdürerek bu yönde  gerekli  çalışmaları  sürdürüyoruz.” Dedi.

“ÖDEMİŞ’E BAKILDIĞINDAN  KORKULACAK BİR  DURUM SÖZ KONUSU  DEĞİL”

Ödemiş  geneline  bakıldığında çok  korkulacak bir  durum  söz  konusu  olmadığını ancak gerekli  tüm tedbirlerinin de alınması  gerektiğine  değinen n Başkan  Mehmet  Eriş “Her şeyin başı sağlık. Hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet edebilmek ve sağlık koşullarını imkanlarımız dahilinde korumak bizlerin en önemli görevleri arasında yer alıyor.Bu görevi en iyi şekilde yapmak üzere ekibimizle çalışmalara dört koldan başladık. 11 Mart 2020 tarihi itibariyle yurdumuzda da korona virüs vakasının görülmesinin ardından ilk etapta kentin kamusal alanlarında, belediye hizmet binalarında ve sosyal tesislerinde alınması gereken önlemlerle ilgili bilgi veren materyaller dağıtılmaya başlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile eşgüdüm içerisinde kentin ortak kullanım alanları, kamu binaları, belediye hizmet binaları, hastane, eczaneler, camiler, siyasi partilerin ilçe binaları, toplantı salonları, şehir içi minibüsleri, kent merkezinden çevre mahallelere düzenlenen seferlerdeki minibüsler, kahvehaneler, kafeteryalar, otel ve pansiyonlar ile belediye sosyal tesisleri dezenfekte edildi. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerek fahiş fiyat artışları, gerekse de hijyen yönünden denetimler daha da artırılarak, esnaflara  ve   vatandaşlarımıza  gerekli  bilgiler  verilmiştir.İçişleri Bakanlığı’nın korona virüs tedbirleri için yayımladığı genelgelerin ardından belediye daire müdürleri ve ilgili birim çalışanlarının katılımlarıyla toplantı düzenlenerek 7 gün 24 saat hizmet verecek Kriz Masası oluşturulmuştur.Merkez ve çevre mahallelerdeki pazaryerlerinde esnaflara Zabıta Müdürlüğü ekiplerince maske ve eldiven dağıtılıyor. Pazar içerisinde de gün içinde oluşan sirkülasyon nedeniyle tezgah kurulan alanlarda ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Nikah yapılan yerlerde geçici bir süre boyunca gelin, damat, 2 şahit ve yalnızca birinci derece yakını olan anne, baba ve kardeşlerin katılımıyla nikah işlemi yapılabileceği vatandaşlara duyuruldu. Taziye çadırlarının kurulması ve Taziye Evi’nin kullanımı geçici olarak durduruldu. Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında kent genelinde yoğun olan kamu kurumu binalarının, bankaların, eczanelerin, bankamatiklerin girişlerine ve çevrelerine ‘1 metreden daha fazla yaklaşma’ uyarılarını içerek çıkartmalar yerleştirildi. Günleri evde geçen öğrencilerimiz için ücretsiz Dijital Sınıf ile destekleyici eğitimler veriliyor. Diğer  Belediyelerde  olduğu gibi  bizlerde  eliminizden gelen gayreti göstermeye  ve bu konuda  tüm hassasiyetimizi  göstermeye devam ediyoruz.

Türkiye’de olduğu gibi Ödemişli esnaf ve işletmeler bu süreçte zor günler yaşıyor. Bizler, oda başkanlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalar yaparak bu zorlu süreci en iyi şekilde atlatmayı hedefliyoruz. Sağlık önlemleri çerçevesinde her gün belediye hizmet binalarında belediye çalışanları ve vatandaşların vücut ısısı ölçümleri yapılıyor. Çalışma alanları öğle ve akşam olmak üzere günde iki kez dezenfekte ediliyor. Temizlik İşleri, Sağlık İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından haftanın 7 günü program dahilinde eş zamanlı olarak kent merkezinde, eski beldelerde ve köylerde ilaçlama ve yıkama çalışmalarına devam ediliyor. Burada  bizler  Ödemiş  Belediyesi  olarak  üzerimize  düşeni fazlasıyla  yapmaya devam ediyoruz. Önemli olan da bir an önce  bu yaşadığımız  kritik  dönemi de atlatarak  eski  günlerimize  dönmeyi  arzuluyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ