Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Reklam

Ödemiş  İlçe  Milli  Eğitim  Müdürü  Bahattin  Gengörü  23  Nisan  Ulusal  Egemenlik  ve Çocuk bayramı ile ilgili  mesajında “ 23  Nisan  1920’de  Türkiye  Büyük Millet  Meclisinin açılmasıyla Türk iradesinde  değişikliğe  gidilerek millet egemenliğine  dayalı demokratik yönetime  geçiş yapılmıştır. İlk kuruluşundan bugüne bir asrı geride bırakan Türkiye Büyük Millet Meclisi, birçok badireye rağmen demokrasinin sarsılmaz kalesi ve siyasal hayatımızın vazgeçilmez kurumu olarak günümüze kadar varlığını sürdürmüş, millete hizmet yolunda olağanüstü çalışmalar yapmıştır.

Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin yetimlerini devlet ve millet adına himaye ederek adını çocuklarla özdeşleştiren Gazi Meclis, yaşanan tarihsel süreçte en ağır şartlarda bile milletin sesi olmayı başararak, azimle sürdürdüğü mücadelesiyle Türk Milleti’nin gönlünde derin bir yer edinmiştir.

Türk demokrasisinin yaşayan hafızası olan TBMM’nin açılışının 100. yılında; sevgili çocuklarımızın ve halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar; bu bayramı çocuklara armağan eden Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anıyorum” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ