Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Menemen Belediyesi zor durumdaki vatandaşları yine unutmadı

Reklam

Yoksul mahallelere yemek ikramı

Menemen’in yoksul mahallelerinde yaşayan vatandaşlara geçtiğimiz günlerde çorba ikramında bulunan Menemen Belediyesi, bu seferde Menemen Belediyesi Aşevi ustaları tarafından hazırlanan yemekleri 2 bin aile ile buluşturdu.  

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun canlandığı bugünlerde Menemen Belediyesi ekonomik olarak sıkıntı yaşayan vatandaşlarını yine unutmadı. Koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan, ekonomik olarak da sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek amacıyla Menemen Belediyesi, Belediye Aşevi ustaları tarafından hijyen kurallarına uyularak hazırlanan yemekleri dağıttı. Daha önce Gölcük ve Zafer mahallelerinde çorba dağıtımı yapan, yemek yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini belirten Menemen Belediyesi, bu sefer de Ahıhıdır, Kazımpaşa ve Zafer mahallerinde yemek yardımı gerçekleştirdi. Mahalle muhtarlarının yönlendirmesi ile belirlenen 2 bin aileye yapılan ikramı Menemen Belediyesi Halkla İlişkiler ve Zabıta birimleri ekipleri gerçekleştirdi. Yardım yapılan aileler, belediyenin çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirirken, zor günlerde dayanışma ruhunun kaybolmamış olmasından da ayrıca mutlu olduklarını belirttiler. Sadece ikramda bulunmayan, vatandaşların ihtiyaç ve talepleri de öğrenen ekipler, bunların karşılanması yönünde çalışmalara başladılar.  

“Bu zor günleri omuz omuza atlatacağız”

Ramazan ayının dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğunu dile getiren Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Belediye olarak koşullar ölçüsünde halkımızın ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan, evine ekmek götüremeyen birçok vatandaşımız var. Zor durumda olan ailelere elimizden geldiğince yardım yapmak en önemli görevimiz. Dayanışma bizim milletimizin en değerli özelliklerinden biridir. Bu zor günleri omuz omuza atlatacağız” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ