Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖDEMİŞ BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI BAŞKANI GÜLGEN FEDERASYONDAN GELEN GENELGEYİ ÜYELERİYLE PAYLAŞTI

Reklam

 Ödemiş Berberler  ve Kuaförler  Odası Başkanı  Necati  Gülgen  Korona  Virüs  salgını tedbirleri  kapsamında bir  süreden beri,  kapalı  olan Berber  ve Kuaför esnaflarının   açılması  konusunda  Cumhurbaşkanı  Recep  Tayyip  Erdoğan’ın  11 Mayıs 2020 tarihini işaret ederek  esnafların  açılmasıyla  ilgili  bilgilendirmeyi  oda  üyeleri ile paylaştı.

 ODA  BAŞKANI  GÜLGEN “ 11 MAYIS  VE 12 MAYIS  TARİHLERİNDE AÇACAK OLAN İŞYERLERİ  ÖDEMİŞ  BELEDİYESİ TARAFINDAN DEZENFEKTE  YAPILACAK “

 Odaya  bağlı  341  esnafın  işyerlerinin  ilk etapta  dezenfekte yapılacağını  dile getiren  Ödemiş Berberler  ve Kuaförler  Odası Başkanı Necati  Gülgen “ Geçtiğimiz  günlerde   açılması  kararı  alınan  Berber  ve Kuaför esnaflarımızın  açılmasıyla  ilgili olarak  Türkiye Berberler ve Kuaförler  Federasyonu  tarafından  gerekli genelge geldi. Bu kapsamda açılacak olan işyerlerinin  dezenfekte yapılması  öngörülmektedir. Bu konuda  2 günlük  süreç için de   gerekli dezenfekte çalışmalarını  Ödemiş Belediyesi yapacaktır.    Bu konu da  zabıta  müdürümüz ile bu konuyu  görüşerek  gerekli  çalışmaları sürdürüyoruz. Değerli  Oda  üyelerimizin  gerekli  genelgeye   dikkat etmelerini  bekliyoruz. Bu konuda duyarlılıklarını  bekliyoruz.”dedi.

  FEDERASYON TARAFINDAN ÖNGÜRÜLEN GENELGE  ÜYELERLE  PAYLAŞILDI

1)Iş yerleri  Saat 09:00 – 21:00 arası acık kalınacaktır.

2) Randevu sistemi ile çalışma esas alınacaktır. Randevu sisteminde kayma veya gecikme hususu göz önüne alınarak is yeri içinde en fazla bir kişi beklemesine müsaade edilecektir.

3) Salonlarda 2 koltuk yan yana çalışmak yasaktır. Koltuk sayısı bir dolu bir bos şekilde çalışılacaktır.

4)Gelen müşteriler maske takma şartı vardır.

5)Is yeri çalışanları muhakkak maske takacak.

6)Müşterinin oturacağı ve temas edileceği zemin ve alanlar dezenfektan edilecek , her islem sonunda bu temizlik işlemi tekrarlanacak.

7)Çalışanlar işlemlere başlamadan önce müşterinin görebileceği şekilde el dezenfekte yapılacak yada her müşteri için ayrı olmak üzere steril eldiven kullanılacaktır.

8)Makas tarak vb. malzeme hizmet sunumuna başlamadan önce sterilazyon yapılacak muhakkak dezenfekte yapılacaktır. Bu işlem her müşteride tekrarlanacaktır.

9)Sac kesimi yıkama ve boyama işlemi sırasında tek kullanımlık  havlu bulunacak.

10)Sakal tiresi jilet ustura ile geçici sure ile hizmet verilmeyecektir. Sakal tıraşı  makine ile kesim uygulanacaktır.

11)Bayan kuaförleri ve güzellik salonları cilt bakimi makyaj kalıcı makyaj hizmetleri geçici süreliğine hizmet verilmeyecektir.

12)Ense fırçası dezenfekte etme zor olduğu için geçici süreliğine kullanılması yasaktır.”gibi  maddeler bulunuyor.

 Haber : Turgay  KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ