Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

“Başkanımız Böyle Bir Ortamda Kendisine Yersiz Bir Meşgale Bulmuştur”

“Başkanımız  Böyle Bir Ortamda Kendisine Yersiz Bir Meşgale Bulmuştur”

Ak parti  İzmir  İl Başkanı  Kerem  Ali  Sürekli  İzmir Büyükşehir  Belediye Başkanı   Tunç   Soyer’in  Korona  Virüs  salgınının yaşandığı bu günlerde  kendisine  3 Mayıs ile ilgili olarak yersiz bir meşguliyet bulduğunu ifade etti.   

Başkan  Sürekli “Duyduk ki Sayın Soyer; eli boşluktan yeni bir icada soyunmuş! 3 Mayıs’ı ‘İzmirli’ler Günü’ ilan etmiş! Meclise getirilmemiş, İzmir’in dinamiklerinden bir tek görüş alınmamış, STK’lara, odalara, İzmir halkına sorulmamış. Tek dayanak, tarihin trafik plakamıza uygunluğu! Sayın Başkan kendisine yine dışı afili, içi boş, yersiz bir meşgale bulmuştur. En önemlisi de; haksız yere bize yönelttikleri ‘Tek Adam’ eleştirileri ile çelişkiye düşmüştür. Demokrasiyi, dayanışma kültürünü sindirmiş, tarih yazmış bir şehre; bunu dayatmak hak değildir!

İzmir’in bir günü vardır. O da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bel Kahve’den bu şehre gururla baktığı zafer günüdür. İzmir’in düşman işgalinden kurtulduğu 9 Eylül tarihidir. Gündem ve ihtiyaç değilken, neden böyle bir arayışa girdiklerini anlamak zor! Ancak bildiğimiz bir şey var; o da çiçek böcek, aşk meşk, bol coşku, bol neşe ve bol dansla bu geminin yürümeyeceği. Bu ülkenin ve şehrin gerçekleri, hiç olmazsa arada bir ciddiyet ister. Gündem salgınla mücadele; ve üzücü ki onlar, başka dünyadalar. Hadi bu kararın yasal gereğini yerine getirmeyişini bir kenara bırakalım. Tek adammış gibi davranmasını; aynı güne denk gelen diğer anma günlerini de! Biri bize şunu söyleyebilir mi? İzmir’in çöpü, ulaşımı, bitirilmeyi bekleyen projeleri, salgınla mücadele günlüğü ne alemde?” ifadelerinde bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ